طرح‌های جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی در حال اجراست

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه این شرکت به‌طور مستمر، اجرای طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی را پایش و ارزیابی می‌کند، گفت: طرح‌های جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی با نظارت و حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال اجرا هستند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی در پایان نشست‌های ارزیابی وضع ۵۳ طرح توسعه‌ای صنعت پتروشیمی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در طول یک سال گذشته تلاش کرده است با انجام بازدیدهای دوره‌ای و مستمراز طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی، در جریان آخرین وضع این طرح‌ها قرار گیرد تا ضمن حمایت‌ها و نظارت‌های لازم از آنها، موانع و چالش‌های موجود پروژه‌ها را شناسایی و برطرف کند و در این مسیر حداکثر همکاری و پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: هم‌اکنون طرح‌های تعریف‌شده در چارچوب جهش دوم (طرح‌هایی که تا ۱۴۰۰به بهره‌برداری می‌رسند) و طرح‌های جهش سوم (که تا ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسند) در حال اجرا هستند و در نشست‌های فشرده با حضور مدیران‌عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی، میزان پیشرفت طرح‌ها و برخی چالش‌های موجود آنها بررسی و ارزیابی شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه با بهره‌برداری از طرح‌های جهش دوم و جهش سوم صنعت پتروشیمی، تحولی عظیمی در این صنعت رخ خواهد داد، تصریح کرد: ۵۳ طرح منتخب در نقشه راه صنعت پتروشیمی در حال اجراست که این طرح‌ها به‌طور منظم در حال پایش و ارزیابی است، از این تعداد ۲۶ طرح در برنامه تحقق جهش دوم در حال ساخت است و در مرحله بعدی و برای تحقق جهش سوم ۲۷ طرح را تعریف و برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی عنوان کرد: با اجرای طرح‌های جهش دوم، ظرفیت تولید صنایع پتروشیمی ایران از ۶۶ میلیون تن کنونی به ۱۰۰ میلیون تن در سال ۱۴۰۰ می‌رسد و با تحقق جهش سوم ظرفیت تولید به ۱۳۳ میلیون تن در سال ۱۴۰۴ خواهد رسید و این روند از اهمیت صنعت پتروشیمی در توسعه متوازن کشور حکایت دارد.

وی ادامه داد: با تولیدی شدن طرح‌های یادشده ارزش تولید محصولات پتروشیمی به ۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

محمدی گفت: بدون شک می‌توان با هم‌افزایی، انطباق و هم‌دلی شرکت‌ها و هلدینگ‌های پتروشیمی، روند تحقق جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی را با راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام و افزایش ظرفیت این صنعت عملی کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، طرح‌های توسعه‌ای این صنعت را در سه دسته تقسیم‌بندی کرد و افزود: طرح‌های سبز طرح‌هایی هستند که طبق برنامه پیش می‌روند، طرح‌های زرد با چالش‌هایی روبه‌رو هستند که باید با تصمیم‌گیری‌های مدیریتی مشکلات آنها را برطرف کرد و سرانجام طرح‌های قرمز، طرح‌هایی هستند که به تصمیم‌گیری اساسی نیاز دارند.

کد خبر 296350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =