ضرورت توجه به مسئولیت‌های اجتماعی در مسیر توسعه صنایع پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مجتمع‌های پتروشیمی افزون‌ بر تمرکز بر فعالیت‌های تولیدی و توسعه‌ای باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود با جدیت توجه کنند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، ۲۰ آذرماه) در هفتمین نشست تخصصی فرماندهان حوادث مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر با تأکید بر نقش مهم و اثرگذار صنعت پتروشیمی در روند توسعه صنعتی و اقتصادی کشور، اظهار کرد: پتروشیمی‌ها افزون‌ بر تلاش برای تولید و صادرات پایدار محصولات خود باید در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شرکتی (CSR) نیز با جدیت برنامه‌ریزی و فعالیت کنند.

وی با یادآوری افزایش نقش صنعت پتروشیمی در اقتصاد کلان کشور تصریح کرد: با بهره‌برداری از ۵۳ طرح در حال اجرای صنعت پتروشیمی در چارچوب برنامه جهش دوم و سوم، بی‌گمان نقش‌آفرینی این صنعت در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور و به تبع آن در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی بیشتر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارد، خوشبختانه نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده است، به‌طوری که امروز همه فعالان صنعت پتروشیمی در این منطقه موفق و سربلند هستند.

محمدی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با مدیریت یکپارچه و منسجم خود و بهره‌مندی از زیرساخت‌های مطلوب، تمرکز و مدیریت‌پذیری مناسبی دارد، اظهار امیدواری کرد این منطقه در فرآیند توسعه، الگوی دیگر مناطق شود.

وی درباره تجربه حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی یادآور شد: منطقه ماهشهر در حادثه سیل خوزستان وظیفه پشتیبانی و حمایت خود را به‌خوبی انجام داده است و باید بر این نکته تأکید کرد که امروز درس‌آموخته‌های ارزشمندی درباره مدیریت رویارویی با رخدادهای غیرمترقبه و پیش‌بینی‌نشده کسب شده است و پتروشیمی‌ها وظایف خود را در قبال مسئولیت‌های اجتماعی ایفا کرده‌اند.

لزوم توجه به برنامه‌ریزی برای توسعه اشتغال

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، خطاب به مدیران مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی یادآور شد: باید همواره برای پیشگیری و مقابله با هر حادثه‌ای، آمادگی کامل داشته باشیم و از تجربه‌ها و درس‌آموخته‌های گذشته استفاده کنیم.

وی با تأکید بر لزوم توجه به مسائل اجتماعی در سطح منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر و مناطق پیرامونی آن توضیح داد: باید به نقش شورای راهبردی در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و نیز برنامه‌ریزی برای توسعه اشتغال توجه شود.

محمدی تصریح کرد: فرماندهان حادثه در مجتمع‌های پتروشیمی همواره و به‌طور مستمر باید آمادگی عملیاتی داشته باشند و با برگزاری رزمایش‌های منظم و هدفمند، سطح آمادگی خود را حفظ کنند و ارتقا دهند.

وی همچنین همکاری و هماهنگی میان شرکت‌های پتروشیمی در رویارویی با حوادث را ضروری خواند و تأکید کرد: باید در شرایط حادثه همه مجتمع‌ها به‌صورت هماهنگ، منسجم و یکپارچه عمل کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر ضرورت گذراندن دوره‌های آموزشی بین‌المللی برای فرماندهی حادثه گفت: دانش و تجربه کنونی بسیار ارزشمند است، اما فرماندهان حادثه در پتروشیمی‌ها با توجه به فعالیت واحدهای خود به آموزش‌های تخصصی و بین‌المللی نیاز دارند.

بازدید مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از چند طرح و مجتمع تولیدی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، از روند بازسازی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی سینا دیدن کرد و در جریان آخرین وضع بازسازی این واحد قرار گرفت، همچنین از طرح ساخت تصفیه‌خانه مرکزی پتروشیمی بندر امام نیز بازدید کرد.

بهزاد محمدی همچنین از تأسیسات بندر صادراتی ماهشهر (مجیدیه) و همچنین از اسکله صادراتی پیش‌بینی‌شده برای صادرات گاز مایع (ال‌پی‌جی) پالایشگاه گاز بیدبلند دیدن کرد و در جریان نحوه فعالیت این اسکله قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین در ادامه برنامه بازدیدهای دوره‌ای از طرح‌های جهش دوم وسوم، ضمن بازدید از روند اجرای این طرح‌ها، در این سفر از مراحل بازسازی اسکله صادراتی پتروشیمی بندر امام و طرح پتروناد نیز دیدن کرد.

کد خبر 296458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =