وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت در سال آینده کمتر از ۱۰ درصد است

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت در سال آینده کمتر از ۱۰ درصد است، گفت: تمام اعتبارهایی که در بودجه از فروش نفت و گاز به دست می‌آید، برای اجرای پروژه‌های عمرانی استفاده خواهد شد.

به گزارش شانا به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت، دیروز (دوشنبه، دوم دی‌ماه) پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ در موعد قانونی به مجلس تقدیم شد و براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون‌های تخصصی پیشنهادهای خود را درباره این لایحه به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصویب شد، افزود: در نشست کمیسیون اقتصادی نیز لایحه مذکور در چهار محور پیش‌بینی منابع، برآورد هزینه‌ها، سیاست‌ها و اهداف بررسی شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع برای سال ۹۹ از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، واگذاری دارایی‌های مالی و درآمدها پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: منابع سال آینده وابستگی چندانی به فروش نفت ندارد و حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان منابع به فروش نفت وابسته است، در حالی که این رقم امسال، ۱۵۳ هزار میلیارد تومان بود.

نوبخت در خصوص درخواست تعدادی از نمایندگان مبنی بر کاهش قیمت بنزین در بودجه ۹۹ گفت: از آنجایی که این موضوع تاکنون رسما به دولت اعلام نشده است، در حال حاضر درباره آن نظری نداشته و باید اجزای آن به دقت بررسی شود. مصرف روزانه بنزین به ۹۸ میلیون لیتر در روز رسیده بود که با اصلاح قیمت آن، ۲۰ میلیون لیتر کاهش یافت.

وی تصریح کرد: در صورتی که طرح تعدادی از نمایندگان درباره کاهش قیمت بنزین، بتواند مصرف بنزین را کاهش دهد و مردم از آن راضی باشند، دولت مخالفتی با آن ندارد، زیرا منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین در اختیار مردم قرار می‌گیرد، اما هم اکنون هیچ نظری درباره آن نداریم، زیرا تاکنون بررسی نشده است.

کد خبر 296934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =