۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
  • کد خبر: 297040
رشد تقاضای نفت آسیا در ۲۰۲۰ تعدیل می‌شود

عرضه نفت در سال آینده میلادی با وجود کاهش تولید نفت اوپک، از تقاضا پیشی می‌گیرد، زیرا تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک با افزایش روبه‌رو می‌شود.

به گزارش روزنامه جاکارتا پست، تحلیلگران مؤسسه پلاتس پیش‌بینی کردند که تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱.۲ میلیون تا ۱.۳ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی کمتر از یک میلیون بشکه در روز بود.

بدون در نظر گرفتن تأثیر آغاز اجرای مقررات جدید سازمان بین‌المللی دریانوردی از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی، انتظار می‌رود رشد تقاضای نفت حدود یک میلیون بشکه در روز پایدار باشد.

با این همه، انتظار می‌رود رشد تقاضای نفت در منطقه آسیا - اقیانوسیه در سال ۲۰۲۰ میلادی بیشتر از ۶۸۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۱۹ میلادی و کمتر از ۹۰۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۱۸ میلادی باشد.

کانگ وو، از مدیران پلاتس، گفت: پیش‌بینی‌ می‌شود رشد تقاضای نفت چین در سال ۲۰۱۹ میلادی کمتر از ۶۰۰ هزار بشکه در روز باشد، همچنین انتظار می‌رود این رشد در سال ۲۰۲۰ میلادی کمتر نیز باشد.

وی همچنین اعلام کرد انتظار می‌رود رشد تقاضای نفت هند در سال ۲۰۲۰ میلادی کمی بهبود یابد، اما این رشد بسیار ناچیز خواهد بود.

کد خبر 297040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =