پتروشیمی در شرایط تحریم، راه تنفس اقتصاد کشور است

معاون اقتصادی معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: پتروشیمی در شرایط تحریم، راه نفس اقتصاد کشور است، ما برای رفع نیازهای کشور از صنایع پتروشیمی استفاده کرده‌ایم و این صنعت در سطح ملی کمک‌های زیادی به ما کرده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سعید شیرکوند که دیروز (سه‌شنبه، دهم دی‌ماه) در راس هیئتی به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سفر کرده بود در جمع مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی و اعضای هیئت رئیسه سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: به نظر می‌رسد ما در فهم و طرح مشکلات و مسائل به یک درک مشترک رسیده‌ایم، آنچه باید کار شود روش‌های برون‌رفت از مشکلات است.

وی افزود: توجه به جامعه پیرامونی و لزوم آن از ضرورت‌های تداوم و پایداری صنایع در هر جای دنیاست. رویکرد شرکت‌های اقتصادی و صنایع، نسبت به مسئولیت اجتماعی باید تغییر کند تا ارتباطی از جنس تعلق خاطر بین مردم و این بنگاه‌های اقتصادی ایجاد شود.

شیرکوند، خواستار عملیاتی کردن هرچه سریع‌تر رویکردهای جدید در نظر گرفته شده در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی شد و تصریح کرد: بیدارباش عملیاتی را باید اجرا کرد و اگر جایی هم محدودیت‌هایی در اجرا وجود دارد ما آمادگی داریم با صدور بخشنامه‌ها، مصوبه‌ها و تنظیم لوایح، چالش‌های قانونی را برطرف کنیم.

معاون اقتصادی معاون اول رئیس‌جمهوری، پتروشیمی را در شرایط تحریم، راه نفس اقتصاد کشور دانست و گفت: ما برای رفع نیازهای کشور از صنایع پتروشیمی استفاده کرده‌ایم و کمک‌های زیادی به ما در سطح ملی کرده است.

در ابتدای این نشست، سید امید شهیدی‌نیا، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: عمده نیروهای شاغل در صنعت، بومی استان خوزستان هستند و این نشان می‌دهد اگرچه صنایع پتروشیمی یکی از صنایع با فناوری بالاست و تشکیل آن با قواعد خاص خود و با استفاده از تمام ظرفیت‌های تخصصی کشور شکل گرفته، به‌تدریج در درون خود ایجاد شده، نیرو تربیت کرده و این نیروها هم‌اکنون در حال گردش چرخ‌های این صنعت عظیم هستند.

وی اظهار کرد: انجام مسئولیت اجتماعی از زمان تاسیس صنایع پتروشیمی یکی از اهداف این بخش بوده و حتی پس از خصوصی شدن شرکت‌های پتروشیمی نیز این مسئله به‌صورت جدی مطرح بوده و در سال‌های اخیر به‌طور پیوسته بودجه‌های مناسبی برای آن در نظر گرفته شده است.

کد خبر 297285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =