شرکت ملی صنایع پتروشیمی نقش سکانداری صنعت را به‌خوبی ایفا می‌کند

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پس از خصوصی‌سازی صنعت پتروشیمی که در سال‌های پیش رخ داد، هم‌اکنون شرکت ملی صنایع پتروشیمی نقش مهم‌تر سکانداری صنعت را در جایگاه شرکت توسعه‌ای به‌خوبی ایفا می‌کند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی، امروز (چهارشنبه، ۱۱ دی‌ماه) در آیین گرامیداشت روز صنعت پتروشیمی که با حضور کارکنان این شرکت برگزار شد، گفت: امروز این صنعت ارزش‌آفرین، با همت و تلاش خانواده بزرگ خود با شتاب در حال توسعه و پیشرفت است.

وی با بیان اینکه دیدار مدیران ارشد این صنعت با رئیس‌جمهوری بسیار پربار، اثر بخش و فراتر از انتظار بود، افزود: در این دیدار ما برنامه‌های مختلف صنعت پتروشیمی در راه توسعه و پیشرفت کشور را تبیین کردیم و بازدید رئیس‌جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای صنعت پتروشیمی و دیدار و گفت‌وگو با فعالان این صنعت، نشان از اهمیت پتروشیمی برای کشور است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: این مراسم را می‌توان افتخاری برای صنعت پتروشیمی ایران دانست. برای نخستین بار در تاریخ این صنعت رئیس‌جمهوری با فعالان بخش پتروشیمی در روز صنعت پتروشیمی گفت‌وگوی نزدیک و صمیمانه‌ای داشت.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پس از خصوصی‌سازی صنعت پتروشیمی که در سال‌های پیش اتفاق افتاد، هم‌اکنون شرکت ملی صنایع پتروشیمی نقش مهم‌تر سکانداری صنعت را در جایگاه یک شرکت توسعه‌ای به‌خوبی ایفا می‌کند.

محمدی با بیان اینکه با حمایت رئیس‌جمهوری و وزیر نفت، سبد طرح‌های این صنعت را هدفمند کرده‌ایم، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا سال ۱۴۰۴ برای نخستین بار، ۱۶ محصول مهم پتروشیمی به سبد تولید محصولات صنعت پتروشیمی ایران افزوده می‌شود که به تاب‌آوری صنعت کمک خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه دانش فنی تولید پلی‌پروپلین از گاز طبیعی با دانش فنی ایرانی برای نخستین بار در کشور از سوی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به دست آمده است، تصریح کرد: مهندسی پایه طرح تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی در غرب کشور در حال اجراست و از سال آینده وارد فاز عملیاتی می‌شود.

کد خبر 297287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =