ایران و آذربایجان در دریای خزر همکاری مشترک دارند

رئیس جمهوری گفت: ایران و جمهوری آذربایجان برای استخراج و تولید نفت و گاز در دریای خزر همکاری می کنند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوی، دکتر حسن روحانی، شامگاه چهارشنبه (١١ دی ماه) در پایان سفر به استان اردبیل در جمع خبرنگاران در فرودگاه اردبیل گفت: منابع نفت و گاز بسیار خوبی در دریای خزر وجود دارد که تولید آن به دلیل اینکه عمق دریا به ویژه در طرف ایران و بخش هایی از آذربایجان بیشتر است،  آسان نیست و ما با جمهوری آذربایجان در این زمینه به صورت مشترک همکاری خواهیم کرد.

وی افزود: ما تصمیم بسیار مهمی را اتخاذ کردیم تا در این منطقه بسیار مهم در دریای خزر به صورت مشترک در حوزه‌های اکتشاف، استخراج و تولید نفت تلاش و همکاری کنیم که البته بخش اکتشاف تقریبا به اتمام رسیده است.

رئیس جمهوری اقدام مشترک ایران و جمهوری آذربایجان برای تولید نفت و گاز در دریای خزر را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: پس از برگزاری جلسات طولانی و مشترک درباره آن تصمیم گیری کردیم و به نتیجه رسیدیم.  

وی تاکید کرد: روابط تهران – باکو به ویژه از آغاز دولت یازدهم روابط گرمی بوده و ملاقات‌های بسیار زیادی با رئیس جمهور آذربایجان داشتیم و دو دولت همکاری‌های زیادی داشتند و پروژه‌های زیادی مورد تصویب دو طرف قرار گرفته است.  

کد خبر 297289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =