۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
  • کد خبر: 297364
بومی‌سازی یک محصول کاربردی در ملی حفاری

سوپر خنک‌کننده ELC مخصوص موتورهای صنعتی و حمل‌ونقل با هدف افزایش بازدهی کاری موتورها از سوی پژوهشگران شرکت ملی حفاری ایران طراحی و بومی‌سازی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، اصغر صادق‌آبادی، از پژوهشگران این شرکت درباره بومی‌سازی سوپر خنک‌کننده ELC گفت: این ماده با حمایت مدیریت امور مهندسی شرکت به مرحله تولید رسیده است.

وی با بیان اینکه این ماده که در انواع موتورهای caterpillar, deutz,oem و ... کاربرد دارد، در انحصار شرکت‌های غربی است، افزود: این ماده به دلیل انتقال حرارت عالی، بازدهی کاری موتورها را افزایش می‌دهد.

صادق‌آبادی اظهار کرد: در فرمولاسیون سوپر خنک‌کننده ELC از نانوبازدارنده‌های خوردگی و ضدرسوب‌های جدید استفاده شده و به همین دلیل عمر مفید موتورها را افزایش می‌دهد.

این پژوهشگر که هم‌اکنون برئیس مهندسی کالا و ماشین‌آلات مکانیک مدیریت امور مهندسی شرکت ملی حفاری است، گفت: ماده بومی‌سازی شده با محیط زیست سازگاری دارد و با تلاش‌های انجام شده هم‌اکنون در کشور قابل تولید است.

وی با اشاره به اینکه مزیت اصلی محصول طراحی‌شده نسبت به نوع خارجی آن تناسب با اقلیم منطقه و گرمای بالای هواست، اظهار کرد: اجرای این پروژه دو سال به طول انجامید و همه هزینه آن از سوی پژوهشگران تامین شده است.

کد خبر 297364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =