۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
  • کد خبر: 298111
جذب ١٥٦٠ نیروی بومی در صنایع منطقه ویژه پارس

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: از دی‌ماه سال گذشته تا شهریور امسال، هزار و ۵۶۰ نفر نیروی بومی در شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جذب شده‌ اند و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال آتی نیز بتوانیم همین میزان نیروی بومی در منطقه جذب کنیم.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، پیروز موسوی با اشاره به اینکه واحد اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بر اساس ابلاغیه مقام عالی وزارت نفت، جذب نیروی بومی را در صنایع فعال در منطقه در دستور کار قرار داده است، گفت: از دی‌ماه سال ۹۷ تا شهریور ماه امسال به تعداد ۱۵۶۰ نفر نیروهای بومی استان بوشهر جذب صنایع منطقه شده‌اند.

وی با بیان اینکه استخدام این افراد با نام، کد ملی، آدرس و مشخصات شفاف انجام شده است، گفت: این موضوع با حضور شوراهای شهر و روستا و مسئولان محلی از جمله فرمانداران راستی‌آزمایی شد.  

موسوی با اشاره به اینکه ۳۰۰ نفر از این افراد از بومیان شهرستان عسلویه بوده‌اند، افزود: بر اساس آمار اعلامی از سوی فرمانداری شهرستان عسلویه، پیش از این ۶۰۰ نفر بیکار در این شهرستان وجود داشت که با جذب صورت گرفته این مسئله کاهش چشمگیری پیدا کرده است و با برنامه‌ریزی که داریم امیدواریم با تداوم برنامه‌های جذب در صنایع مختلف منطقه در سال آتی بتوانیم از به صفر رسیدن تعداد افراد بیکار در عسلویه خبر دهیم.

وی افراد جذب شده در صنایع مختلف در طول یکسال گذشته را عمدتا از شهرستان‌های پیرامونی از جمله، عسلویه، دیر، جم و کنگان برشمرد و گفت: پس از این شهرها، افراد شاغل از دیگر نقاط استان از جمله بوشهر، برازجان، خورموج و تنگستان و دیگر شهرهای استان بوده‌اند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با تأکید بر ابلاغیه وزیر نفت گفت: بر این اساس همه نیروهای جذب شده در حوزه‌های پشتیبانی و خدماتی به طور صددرصدی بومی هستند و طبق مذاکره‌ای که با پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های منطقه صورت گرفته است، ظرفیت ویژه‌ای برای نیروهای بومی متخصص نیز در نظر گرفته شده است.

آموزش نیروی انسانی در اولویت برنامه‌ها

موسوی با بیان اینکه اولویت‌ها برای اشتغال نیروها تغییر یافته است، گفت: با توجه به اتمام ساخت پروژه‌های توسعه‌ای در منطقه و رسیدن به مراحل بهره‌برداری، نگهداشت و تعمیرات در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها به‌کارگیری نیروها نیز شکل تازه‌ای گرفته است.

وی در تشریح این موضوع گفت: در حال مذاکره برای امضای قراردادی با مرکز آموزش فنی استان بوشهر هستیم تا بتوانیم در  بخش‌های خدماتی و تعمیراتی برای نیروهای بومی آموزش‌های مرتبط فراهم کنیم.

موسوی ادامه داد:‌ از طرفی با استاندار بوشهر نیز مذاکراتی داشته‌ایم تا بتوانیم برای اعطای تسهیلات بانکی در شهرهای مختلف از جمله عسلویه و کنگان اقدام کنیم تا نیروهای آموزش دیده بتوانند با دریافت تسهیلات، همسو با صنایع منطقه برای ایجاد اشتغال، اقدام کنند.

وی با بیان اینکه آموزش افراد از طریق مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و همچنین ۶ مرکز آموزش فنی در استان بوشهر انجام می‌شود، گفت: افراد می‌توانند برای توان‌افزایی و آموزش به این مراکز مراجعه کنند و پس از آن از طریق دریافت وام استانداری جذب بازار کار شوند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در پایان با اشاره به حضور ناصر مولایی، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران در نشست نخست بهمن در منطقه، گفت: با حضور وی مباحث مرتبط با شهرک‌ها، مشکلات و تنگناها و مسائل رفاهی و آموزشی بررسی و بنا شد در همکاری با شرکت‌های پتروشیمی، ملی گاز و ملی نفت در شهرستان‌های جم، عسلویه و کنگان مسائل آموزشی و رفاهی شهرک‌ها نیز در کمیته‌های مرتبط بررسی و راهکارهای مرتبط پیش‌بینی و اجرایی شود.

کد خبر 298111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =