صنعت نفت باوجود تنگناهای اقتصادی همچنان در مسیر توسعه گام بر می‌دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت نفت با درایت وزیر نفت و باوجود تحریم‌ها، تخریب‌ها و گاه سیاه‌نمایی برخی افراد و گروه‌ها در داخل کشور، مسیر توسعه خود را ادامه می‌دهد.

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با بیان اینکه صنعت نفت ایران هم اکنون پس از ۴۱ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، باوجود تنگناهای اقتصادی همچنان در مسیر توسعه گام بر می‌دارد، گفت: تحولات صنعت نفت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با پیش از آن قابل مقایسه نیست، ایران در این صنعت جهش قابل توجهی داشته است.

وی به توسعه فازهای میدان گازی مشترک پارس‌جنوبی اشاره کرد و افزود: در چند سال گذشته به‌ویژه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، فازهای مختلف پارس‌جنوبی به بهره‌برداری رسید و این در حالی انجام شد که تحریم‌ها نیز بر کشور سایه افکنده بود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در حالی که پیش از اجرایی شدن برجام صادرات نفت ایران به‌طور محسوسی کاهش یافته بود، پس از اجرای این توافق‌نامه، صادرات افزایش یافت و شرکت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری به ایران آمدند، هرچند متاسفانه با کارشکنی آمریکا این مهم تداوم نیافت.

نماینده ایلام در مجلس عنوان کرد: صنعت نفت با درایت وزیر نفت و باوجود تحریم‌ها، تخریب‌ها و گاه سیاه‌نمایی برخی افراد و گروه‌ها در داخل کشور، مسیر توسعه خود را همچنان ادامه می‌دهد.

کد خبر 299046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =