تثبیت سهیمه تولید اوپک قیمت نفت را به ورطه سقوط می‌کشاند

یک مؤسسه مشاوره‌ای پیش‌بینی می‌کند که اگر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) سهمیه اعضای خود را تغییر ندهد، قیمت نفت به‌شدت کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری ترند از باکو، مؤسسه کپتال ایکنامیکس، اعلام کرد که در هفته گذشته قیمت نفت بخشی از افت خود را جبران کرد، اما همچنان ۱۰ درصد پایین‌تر از یک ماه پیش بود.

این مؤسسه در گزارشی آورده است که قیمت‌ها به‌طور عمده تحت تأثیر اخبار مربوط به ویروس کرونا هستند که انتظار داریم در چند هفته آینده همچنان این‌گونه باشد. به نظر می‌رسد اوپک و متحدانش تا زمان نشست ماه مارس منتظر می‌مانند تا درباره سیاست تولید خود مذاکره کنند.

مؤسسه یادشده افزود: روسیه برای تشدید کاهش تولید، مردد است، اگر اوپک و متحدانش سهمیه تولید کنونی را بدون تغییر باقی بگذارند، انتظار داریم قیمت نفت به‌شدت کاهش یابد.

کپتال ایکنامیکس اعلام کرد که هفته گذشته کالاهای گوناگون از جمله نفت، در حال ارزیابی شرایط بودند تا پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا را بررسی کنند.

صدوهفتادوهشتمین نشست اوپک به صورت فوق‌العاده و هشتمین نشست وزارتی مشترک اوپک و غیراوپک موسوم به «اوپک پلاس» روزهای پنجم و ششم مارس (۱۵ و ۱۶ اسفندماه) برگزار می‌شود.

کد خبر 300442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =