ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام در سیری افزایش می‌یابد

ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام شرکت نفت فلات قاره ایران با بهره‌برداری از مخزن شماره ۲ منطقه سیری، یک میلیون بشکه افزایش می‌یابد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، ابراهیم عالی‌پور، مجری پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی مخزن یک میلیون بشکه‌ای شماره ۲ منطقه سیری اظهار کرد: مخزن شماره ۲ با ۱۱۰ متر قطر و ۱۸ متر ارتفاع از مخازن قدیمی سیری است که شرکت ژاپنی TKK در سال ۱۳۵۵ آن را ساخته است.

وی ادامه داد: پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی انجام‌شده روی آن شامل تعویض همه ورق‌های کف و سقف و دیگر متعلقات سقف به میزان هزار و ۹۴۰تن، تعویض Wind Girder ها به میزان ۴۴ تن، تعویض Stair Case به میزان ۲۵ تن، تعویض رینگ و رایزرهای مربوط به سیستم آتش‌نشانی و فوم به میزان ۱۹ تن، تعویض سیستم Oily Water به میزان ۱۱ تن، سندبلاست و رنگ‌آمیزی کامل مخزن به میزان تقریبی ۳۰ هزار مترمربع، تعویض سیستم ارت و حفاظت کاتدیک، تعویض خط لوله ۴۸ اینچ بارگیری و تخلیه مخزن حدفاصل مخزن تا منیفولد منطقه به طول ۳۳۰ متر، محوطه‌سازی، همچنین تأمین و نصب تجهیزات مخزن از قبیل Mechanical Seal – Roof Drain-  Breather Valve – Gauge Hatch – Tank Gauging  و... است که به‌طور کامل از سوی پیمانکاران داخلی انجام‌شده و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مجری پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی مخزن یک میلیون بشکه‌ای شماره ۲ منطقه سیری عنوان‌ کرد: با توجه به شناور بودن، همچنین ابعاد، وزن و حساسیت بالای آن از نظر حفظ تعادل و کیفیت ساخت اجزای تشکیل‌دهنده، همه مراحل ساخت، تست و تأمین متریال مخزن به‌ویژه سقف مطابق با استانداردهای مربوطه صورت گرفته و زیر نظارت و بازرسی‌های مستمر عوامل اجرایی پروژه قرار داشته است. 

کد خبر 300951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =