عملیات اجرایی خط لوله گوره - جاسک در جریان است

فعالیت‌های اجرایی بخش زودهنگام طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک با رعایت دستورعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا به‌صورت شبانه‌روزی دنبال می‎شود و با وجود محدودیت‎های ناشی از شیوع کرونا و بارندگی‎های سیل‌آسا، متوقف نشده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی، مدیرعامل این شرکت ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا و موانع ایجادشده ناشی از این ویروس در پیشرفت طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک  گفت: با برگزاری نشست‌های متعدد با مسئولان منطقه‌ای و استانی در مسیر عملیات طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک توانستیم مانع از توقف عملیات اجرایی طرح شویم و با به‌کارگیری حداقلی نیروها به‌صورت دو شیفت در ایام تعطیلات، شاهد پیشرفت خوبی در گستره‌های مختلف این طرح به‌ویژه قطعه دوم از گستره ۴ در بخش زودهنگام هستیم.

وی افزود: از ۲۶ اسفند ماه تاکنون حدود یک میلیون مترمکعب عملیات خاکبرداری، حدود ۲۵ کیلومتر مسیرسازی، حدود ۱۵ کیلومتر عملیات ریسه لوله و بالغ بر ۱۵ کیلومتر جوشکاری لوله انجام شده است.

مدیرعامل شرکت متن اظهار کرد: به‌منظور عمل به دستورعمل‌های ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و حفظ سلامتی مردم در این مناطق، کمپ‌های اسکان ارکان پروژه به‌صورت ضربتی از محل شهرها و روستاها به مجاورت دفاتر اداری و محل فعالیت‌های اجرایی طرح منتقل و متمرکز شد که موافقت مسئولان منطقه برای ادامه فعالیت‌ها در طرح را به دنبال داشت.

دهقانی به بارندگی‌های سیل‌آسای اخیر در استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: بارندگی‌های اخیر سبب قطع جاده‌های دسترسی و راه‌های ارتباطی و نیز کندی روند فعالیت‌های اجرایی طرح شده است.

وی گفت: با نظارت کامل و بازدیدهای مستمر امیدواریم با همکاری همه نهادها و مردم شریف منطقه، فعالیت‌ها سرعت بیشتری به خود بگیرد و تأخیر ناشی از سیل و شیوع ویروس کرونا جبران شود تا بتوانیم تعهدهای خود در این طرح ملی را در زمان تعیین‌شده به انجام برسانیم.

کد خبر 301358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =