تکمیل زنجیره ارزش راهبردی مهم برای تحقق جهش تولید در صنعت پتروشیمی

دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: جهش تولید در صنعت پتروشیمی با تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع تکمیلی محقق خواهد شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مجتبی اسلامی با اشاره به مزین شدن سال ۹۹ با شعار جهش تولید ازسوی مقام معظم رهبری گفت: یکی از اقدام‌های ضروری برای تحقق جهش تولید در صنعت پتروشیمی، تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر است.

وی افزود: هم‌اکنون بخش بالادستی صنعت پتروشیمی اشتغال‌زایی مطلوبی ایجاد کرده است. این در حالی است که بنگاه‌های زیادی در بخش پایین‌دست پتروشیمی در کشور فعال‌اند. این مجموعه بنگاه‌ها چند میلیون تن در سال خوراک از پتروشیمی‌ها دریافت می‌کنند که این مقدار خوراک به اشتغال هزاران نفر منجر شده است.

دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه در مناطقی از کشور امکان ایجاد خوشه‌های صنعتی مبتنی بر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی وجود دارد که این واحدها عموماً سرمایه‌گذاری اندکی نیاز دارند، ادامه داد: اگر این واحدها به‌خوبی طراحی شوند می‌توانند صادرات‌محور هم باشند. با مهیا شدن زیرساخت‌ها بخش خصوصی تمایل وافری به سرمایه‌گذاری در واحدهای پایین‌دستی پتروشیمی دارد.

اسلامی با  تأکید بر اینکه سازندگان ایرانی آماده هرگونه همکاری با خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی ایران هستند، گفت: اکنون ۸۵ درصد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را می‌توانیم در داخل با قدرت بسازیم.

کد خبر 301377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =