آغاز طرح خوداظهاری مشترکان در اعلام رقم کنتورهای گاز در خراسان رضوی

سرپرست شرکت گاز خراسان رضوی از آغاز طرح خوداظهاری کارکرد کنتورهای گاز این استان با هدف توسعه خدمات غیرحضوری و پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا خبرداد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسن افتخاری گفت: هدف از این اقدام، کاهش تردد نیروهای کنتورخوان در سطح شهرها و قطع زنجیره ارتباط افراد با یکدیگر است و امیدواریم با مشارکت شهروندان، شاهد اجرای موفق طرح در این برهه زمانی خاص باشیم.

وی افزود: برای تسهیل در اجرای این طرح، سه روش الکترونیکی و از راه دور در نظر گرفته شده و شهروندان می‌توانند پس از دریافت پیامک شرکت گاز استان که در زمان‌بندی تعیین شده برای آنان ارسال می‌شود، نسبت به ثبت ارقام سیاه رنگ کنتور گاز خود از طریق درگاه اینترنتی http://egas.ir، تماس با ۱۸۹۴ یا ارسال پیامک (رقم کنتور*۲*شماره اشتراک) به شماره ۱۰۰۰۳۷۰۷۴ اقدام کنند. همچنین سامانه تلفنی ۳۷۰۷۴ نیز آماده راهنمایی شهروندان در شیوه قرائت است.

سرپرست شرکت گاز خراسان رضوی اظهار کرد: صورتحساب مشترکانی که رقم کنتور گاز خود را از طریق سامانه‌های موجود اعلام کنند به‌صورت واقعی است و برای شهروندانی که در این طرح ملی مشارکت نکنند، بر مبنای مصرف مشترک در دوره مشابه سال گذشته محاسبه خواهد شد.

افتخاری با بیان اینکه استفاده از خدمات الکترونیک و از راه دور بهترین جایگزین مراجعه حضوری مردم به ادارات است، تصریح کرد: امکان بهره‌مندی از خدمات غیرحضوری شرکت گاز استان شامل اعلام قبض به‌روز، صدور قبض‌المثنی، وصل مجدد جریان گاز، اعلام رقم یا خرابی کنتور، انتقادها و پیشنهادها، رفع اشکالات قبض، پرداخت صورتحساب، درخواست تست کنتور، اعلام مراحل درخواست علمک و نحوه محاسبه گازبهای مصرفی است که از طریق مراجعه به دو درگاه اینترنتی www.egas.ir و  www.nigc-khrz.ir یا تماس با سامانه‌های تلفنی ۱۸۹۴ و ۳۷۰۷۴ فراهم است.

شرکت گاز خراسان رضوی وظیفه تأمین گاز طبیعی بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار مشترک را در بخش‌های مختلف به‌عهده دارد.

کد خبر 301445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =