حمایت سازمان تولیدکنندگان نفت آفریقا از نشست فوق‌العاده اوپک پلاس

سازمان کشورهای تولیدکننده نفت آفریقا (APPO) از نتایج نهمین نشست وزیران اوپک و غیراوپک حمایت می‌کند.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو سازمان تولیدکنندگان نفت آفریقا (APPO) در بیانیه‌ای حمایت خود را از نهمین نشست وزارتی مشترک اوپک و غیراوپک از طریق وبینار اعلام کردند.

در بیانیه این سازمان اعلام شده است که با توجه به شرایط جهانی نفت و بی‌ثباتی بازار در پی شیوع ویروس کرونا و تأثیر این بی‌ثباتی در اقتصاد کشورهای مربوطه و جهان، این سازمان از نقش مؤثر اوپک در تثبیت بازار بین‌المللی نفت آگاه است و حمایت خود را از تلاش‌های اوپک برای مقابله با آثار ویروس کرونا اعلام می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده‌ است: افزون بر این، حمایت خود را از تلاش‌های هماهنگ کشورهای اوپک و غیراوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت جهان برای تضمین ثبات درازمدت بازار جهانی نفت اعلام می‌کنیم.

سازمان تولیدکنندگان نفت آفریقا همچنین از کشورهای عضو گروه G20 درخواست کرد: در حالی که آفریقا در حال مقابله با همه‌گیر شدن ویروس کرونا و تثبیت قیمت نفت در بازارهای نفت است، با ریشه‌کن کردن پیشرفت این ویروس، با به‌کارگیری مجهزترین آزمایشگاه‌ها و مؤسسات پزشکی جهان، به این قاره کمک کنید.

کد خبر 301466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =