۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
  • کد خبر: 301814
اعلام دستاوردهای نفت‌ و گاز اروندان در سال ۹۸

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در تشریح دستاوردهای این شرکت در سال ۹۸، به افزایش تولید نفت میدان دارخوین، در اختیار گرفتن راهبری میدان آزادگان جنوبی و تلمبه‌خانه غرب کارون و تعیین تکلیف بخشی از گازهای همراه واحد بهره‎برداری غرب کارون اشاره کرد.

به  گزارش شانا به نقل از  شرکت ملی نفت ایران، جهانگیر پورهنگ با اشاره به وظیفه ذاتی این شرکت در تولید و نگهداشت میدان‌های نفتی حوزه غرب کارون گفت: با توجه به مشترک بودن این میدان‌ها و لزوم حفظ و نگهداشت توان تولید در این دسته از میدان‌ها، در گام نخست با ایجاد ساز و کارهای مناسب، برنامه خاص تولید از میدان‌های غرب کارون را اجرایی کردیم.

وی با اشاره به تحقق کامل برنامه تولید این شرکت در سال گذشته گفت: در حوزه بهره‌برداری از میدان‌های غرب کارون، با استناد به دستور مقام عالی وزارت نفت و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در خردادماه گذشته، نسبت به انجام فرآیند واگذاری میدان‌های آماده بهره‌برداری، با همکاری تنگاتنگ با شرکت مهندسی و توسعه نفت اقدام شد. در این  زمینه، ضمن تحویل گیری فاز نخست میدان نفتی آزادگان جنوبی مشتمل بر ۹۹ حلقه چاه حفر شده در آبان‌ماه گذشته، راهبری تولید از این میدان رسما به شرکت نفت و گاز اروندان سپرده شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در ادامه از تحویل گیری تلمبه‌خانه غرب کارون به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های کاری شرکت اروندان در سال ۹۸ یاد کرد و افزود: در این حوزه از شهریورماه گذشته، هماهنگی‌های لازم با شرکت متن انجام و سرانجام فرآیند تحویل و تحول این پروژه نیز انجام شد.

به گفته وی، تحویل گیری ایستگاه‌های برق در گستره میدان‌های نفتی حوزه غرب کارون از دیگر اولویت‌های کاری این شرکت است که برق مورد نیاز واحدهای غرب کارون را تامین می‌کنند.

پورهنگ همچنین از حفاری و تعمیر ۵ حلقه چاه در میدان نفتی دارخوین به عنوان یکی دیگر از اقدام‌های این شرکت یاد کرد و افزود: حفاری این چاه‌ها از سال ۹۷ آغاز شده و با تکمیل عملیات حفاری، ظرفیت تولید نفت این میدان حدود ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

وی از نهایی کردن قرارداد فروش ۵۰ میلیون فوت مکعب از گازهای همراه غرب کارون در سال ۹۸ یاد کرد و گفت: در حال حاضر با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت متن،  شرکت طرف قرارداد در مرحله طراحی تاسیسات و تامین کالا قرار دارد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: هم‌اکنون عملیات مربوط به تجهیز کارگاه در قرارداد توسعه میدان‌های سپهر و جفیر نیز از سوی شرکت طرف قرارداد انجام شده و به عنوان یکی از اولویت‌های کاری شرکت در سال ۹۹ پیگیری خواهد شد.

کد خبر 301814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =