درخواست خریداران ال‌ان‌جی برای به تعویق افتادن زمان دریافت محموله‌ها

تضعیف تقاضا در سال ۲۰۲۰ میلادی، خریداران عمده ال‌ان‌جی جهان را خواستار به تعویق انداختن زمان دریافت محموله‌های خود کرده است.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شرکت ملی گاز کره جنوبی، یکی از بزرگ‌ترین خریداران گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) جهان سعی در به تعویق انداختن زمان دریافت برخی محموله‌های پیش‌بینی‌شده برای سال جاری میلادی دارد، زیرا شیوع ویروس کرونا سبب تضعیف تقاضا و سرریز شدن ذخیره‌سازی‌های موجود شده‌ است.

این موضوع نشان می‌دهد که تلاش برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ممکن است بر مصرف انرژی تا اواخر سال ۲۰۲۰ یا سال آینده تأثیر بگذارد و سبب  مازاد عرضه گاز طبیعی و نفت و در پی آن تضعیف قیمت‌ها شود.

به گفته منابع، شرکت ملی گاز کره جنوبی، در حال مذاکره با تامین‌کنندگان از جمله شرکت قطرگاز و پترولیوم ناسیونال مالزی است تا ارسال محموله‌ای را که برای تحویل در ماه اکتبر در نظر گرفته شده به تعویق بیندازد و ارسال برخی از آنها به سال آینده منتقل شود.

کوگس در ابتدای ماه آوریل از تولیدکنندگان خواسته‌بود ‌تحویل فوری محموله‌ها را به تعویق بیندازند.

یک منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: کوگس از قطرگاز درخواست کرده ارسال ۱۸ محموله را که برای تحویل در ۶ ماه آینده برنامه‌ریزی شده بودند، به تعویق بیندازد.

وی افزود: این شرکت به دنبال تحویل بعضی از این محموله‌ها در سال ۲۰۲۱ میلادی است.

این منبع گفت: هنوز مشخص نیست که در مجموع کوگس خواستار به تعویق انداختن ارسال چه حجمی از محموله‌های ال‌ان‌جی خود از تولیدکنندگان شده است.

کد خبر 301902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =