سطح تولید نفت و گاز شرق از برنامه تکلیفی فراتر رفت

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به افزایش مصرف گاز در زمستان سال گذشته و فروردین‌ماه امسال، گفت: در این مدت با توجه به افزایش مصرف، مقدار تولید گاز در این شرکت فراتر از برنامه تکلیفی بوده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، ابوالحسن محمدی از تولید ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز در این شرکت در سال ۹۸ خبر داد و افزود: زمستان پارسال به دلیل برودت هوا و افزایش گاز مصرفی در استان‌های شمال و شمال شرق کشور، گاز به بیش از ۱۰۲ درصد برنامه تکلیفی تولید شد.

وی به افزایش تولید گاز این شرکت در فروردین‌ماه امسال هم اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون به دلیل ورود سامانه‌های بارشی و سردی هوا، مصرف گاز نسبت به مدت مشابه پارسال در بخش‌های مختلف افزایش یافته و تولید گاز در برخی از روزها حتی تا ۳۰ درصد بیش از تولید تکلیفی رسیده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق به افزایش بازتولید بیش از ۴۰ درصدی گاز از مخزن شوریجه هم اشاره کرد و این میزان افزایش بازتولید را بی‌سابقه خواند.

محمدی با قدردانی از تلاش کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا، ادامه داد: این مجموعه به‌عنوان تنها تولیدکننده گاز طبیعی در شمال و شمال شرق کشور، با همه توان در مسیر تولید پایدار گاز حرکت می‌کند تا در تأمین گاز مصرفی هموطنان خللی ایجاد نشود.

به گفته وی، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از ابتدای شیوع کرونا با عمل به الزامات و پروتکل‌های بهداشتی به‌منظور پیشگیری و کنترل این ویروس، در سطح منطقه و همچنین شهرستان سرخس، سطح مخاطره را تا حدود زیادی کاهش داده و افزون بر پایش مستمر بخش‌های مختلف زیرمجموعه شرکت، با کمک به حوزه بهداشت و درمان شهرستان سرخس و روستاهای همجوار، بخشی از این رسالت مهم را اجرایی کرده است.

کد خبر 302167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =