۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
  • کد خبر: 302261
خوش‌بینی رئیس اوپک به بهبود قیمت نفت

رئیس دوره‌ای اوپک اعلام کرد که قیمت نفت خام در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به ۴۰ دلار برای هر بشکه می‌رسد.

به گزارش به گزارش پایگاه خبری میدل ایست مانیتور، محمد عرقاب، روز شنبه (۶ اردیبهشت‌ماه) اعلام کرد که قیمت نفت خام تا نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به ۴۰ دلار برای هر بشکه خواهد رسید.

وی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که قیمت نفت در ماه مه و ژوئن همسو با اجرای توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس» روند صعودی خواهد داشت و به‌طور میانگین به ۳۵ دلار برای هر بشکه خواهد رسید.

به گزارش شانا، توافق اعضای ائتلاف اوپک پلاس برای مجموع کاهش تولید روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای کشورهای عضو و غیرعضو اوپک از یکم ماه مه سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۲ اردیبهشت‌ماه ۹۹) برای یک بازه زمانی اولیه به‌مدت دو ماه آغاز می‌شود که پایان این بازه ۳۰ ژوئن امسال (۱۰ تیرماه ۹۹) خواهد بود، سپس برای یک بازه زمانی ۶ ماهه دیگر از یکم ژوئیه (۱۱ تیرماه ۹۹) تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ (۱۱ دی‌ماه ۹۹) کاهش عرضه روزانه ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه خواهد بود، سپس در بازه زمانی سوم از یکم ژانویه ۲۰۲۱ (۱۲ دی‌ماه ۹۹) تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ (۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) کاهش عرضه روزانه ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه می‌شود.

رئیس دوره‌ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و وزیر انرژی و معادن الجزایر توضیح داد که قیمت نفت با کم شدن محدودیت‌های اعمال شده در پی شیوع ویروس کرونا که سبب افزایش تقاضای بنزین می‌شود، بهبود می‌یابد.

کد خبر 302261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =