۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  • کد خبر: 302476
نماینده ایران در هیئت عامل اوپک در کما

حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستانی در تهران به کما رفت.

به گزارش شانا، تازه‌ترین پیگیری از احوال ایشان حاکی است هنوز تغییری در وضع ایشان ظاهر نشده و همچنان در حالت کما در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستانی در تهران بستری است.

کاظم‌پور اردبیلی سیاستمدار، دیپلمات و مدیر اجرایی از نجات‌یافتگان بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی در تاریخ ۷ تیر ۱۳۶۰ است. وی در فاصله سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰ در کابینه محمدعلی رجایی، وزیر بازرگانی بود. از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴ در جایگاه معاونت اقتصادی وزیر امور خارجه فعالیت می‌کرد و از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۹ نیز معاونت امور بین‌الملل وزیر نفت و عضویت هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران را برعهده داشت.

 وی در فاصله سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۴ سفیر ایران در ژاپن بود و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۷ نیز نمایندگی ایران در اوپک را به‌عهده داشت. کاظم‌پور اردبیلی از سال ۱۳۹۲ تاکنون نیز در جایگاه نماینده ایران در اوپک فعالیت می‌کند.

کاظم‌پور اردبیلی در تمام طول خدمتش همواره مدافع منافع ملی کشور بوده‌ و در همه مذاکرات انجام شده در محافل بین‌المللی به کشور خدمت کرده است. او با نفت ۶ دلاری از وزارت خارجه به نفت آمد و سال ۸۷ با نفت ۱۲۶ دلاری از وزارت نفت رفت. وی پس از بازگشت بیژن زنگنه، وزیر نفت بار دیگر به نفت برگشت و در تمام این سال‌ها (از سال ۹۲ تاکنون) در کنار وزیر نفت از منافع ایران در مجامع بین‌المللی دفاع کرده است.

شبکه اطلاع‌رسانی نفت و انرژی از خداوند متعال برای ایشان شفای عاجل خواستار است و هرگونه تغییری در احوال ایشان را به اطلاع خوانندگان خواهد رساند.

کد خبر 302476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =