افزایش یک میلیون بشکه‌ای صادرات نفت عربستان به آمریکا

عرضه نفت خام عربستان به ایالات متحده آمریکا در هفته منتهی به دوم خردادماه با افزایش روزانه حدود یک میلیون بشکه‌ای به مجموع یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، واردات نفت آمریکا هفته گذشته افزایش یافت و حدود نیمی از آن از عربستان وارد شد، زیرا تولیدکنندگان خارجی سهم بازار را از تولیدکنندگان آسیب‌دیده شیل آمریکا در دست گرفتند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) روز پنجشنبه (هشتم خردادماه) اعلام کرد که عرضه نفت خام عربستان به ایالات متحده در هفته منتهی به ۲۲ ماه مه (دوم خردادماه) حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش یافت و به یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسید، در حالی که واردات تجاری نفت آمریکا از همه کشورها به 7 میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید و حدود ۴۰ درصد بیشتر از هفته پیش از آن بود.

آرمیتا سن، از مدیران موسسه انرژی اسپکت، در این باره گفت: کشتی‌ها پیش از توقف جنگ قیمتی ارسال شده بودند و ارسال آنها در تاریخ ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین‌ماه) متوقف شد و پس از آن برای کاهش تولید با روسیه به توافق رسیدند. محدودیت‌های عرضه در ماه مه آغاز شد، اما تحلیلگران معتقدند که میزان آسیب واردات نفت عربستان به عرضه شیل ایالات متحده اکنون در حال روشن شدن است.

تولید نفت ایالات متحده همچنان به‌شدت در حال سقوط است، زیرا اپراتورها چاه‌ها را تعطیل کرده‌اند و هزینه‌های سرمایه‌ای را برای مقابله با سقوط قیمت نفت خام کاهش می‌دهند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: تولید نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۲ مه به ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

کد خبر 303302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =