نشست کمیسیون اقتصادی اوپک از طریق وبینار برگزار شد

یکصدوسی‌وسومین نشست کمیسیون اقتصادی اوپک امروز (چهارشنبه، ۱۴خردادماه) از طریق وبینار در وین برگزار شد.

به گزارش شانا، به نقل از دبیرخانه اوپک، کمیسیون اقتصادی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، اتاق فکر اقتصادی و فنی این سازمان است. این نشست به‌طور معمول دوبار در سال، در ماه‌های ژوئن و دسامبر و پیش از نشست وزیران برگزار می‌شود. این هیئت از دبیرکل به‌عنوان رئیس و نمایندگان ملی، به‌عنوان اعضا تشکیل می‌شود.

محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک در سخنرانی افتتاحیه این نشست به اثر همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و بازار نفت و همچنین شرح تصمیم‌های اتخاذشده در نشست‌های نهم و دهم وزیران اوپک و متحدانش در روزهای نهم و دوازدهم آوریل پرداخت. 

وی گفت: از آنجایی که شرایط بازار در اواخر یک‌چهارم ابتدایی و اوایل یک‌چهارم دوم سال ۲۰۲۰ رو به وخامت بود، اقدام فوری در این زمینه ضرورت داشت. کشورهای مهم ذی‌نفع سراسر جهان برای حمایت از اقدام‌های پیشگیرانه و تعیین‌کننده این سازمان  و برای جلوگیری از سقوط کل بازار، از کشورهای عضو توافقنامه همکاری حمایت کردند.

دبیرکل اوپک افزود: کاهش تولید ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای نفت ائتلاف اوپک پلاس به‌مدت دوماه و به دنبال آن کاهش تدریجی در سطح‌های مشخص‌شده در مدت۲۲ ماه پس از آن، از نظر دامنه و مدت زمان بی‌نظیر بود. دوره ۲ ساله  مشخص‌شده برای سطح تولید نفت، نشانگر تعهد کامل همه ذی‌نفعان در دستیابی به اهداف مشترک بود.

بارکیندو در پایان گفت: دستاورد مهم دیگر آن نشست، تشویق و حمایتی بود که کشورهای عضو توافقنامه همکاری از کشورهای بسیار مهم دریافت کردند. عمده‌ترین تولیدکنندگان نفت بر وابستگی متقابل خود و مزایای همکاری مشترک برای بازگشت اعتماد به بازار جهانی نفت تأکید کردند.

کد خبر 303448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =