پتروشیمی محور توسعه اقتصادی کشور است

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت پتروشیمی اکنون محور و ستون توسعه اقتصادی کشور به‌شمار می‌رود.

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با بیان اینکه سرازیر کردن منابع به‌ سوی تولید می‌تواند به تحقق جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی منجر شود، گفت: هر قدر در توسعه صنایع پتروشیمی تلاش شود از ذخایر گاز و نفت نیز بیشتر بهره برده‌ایم، در واقع صنعت پتروشیمی ارتباط مستقیم با نفت و گاز دارد، همچنین در اسناد بالادستی کشور از جمله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های جلوگیری از ضربه‌پذیری اقتصاد از درآمدهای نفت و گاز، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی عنوان شده است.

وی افزود: صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم مشاغل بسیاری را ایجاد کرده‌اند و میزان پیوند آنها با سایر بخش‌های اقتصادی قابل‌ملاحظه است. باید پذیرفت که صنعت پتروشیمی در جهان جزو صنایع بزرگ محسوب می‌شود که البته این صنعت سودآور در ایران قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد و باید بیش از پیش به توسعه آن نگاه ویژه‌ای داشت.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی در سال جهش تولید، باید از امکانات و توان داخلی استفاده کند، زیرا این مهم ظرفیت تولید در این صنعت را افزایش خواهد داد. فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در ایران وجود دارد که در این بین، سرمایه‌گذاری در بخش پتروشیمی به دلیل جلوگیری از خام فروشی از توجه ویژه‌ای برخوردار است.

قادری عنوان کرد: تزریق منابع به سوی تولید و جلوگیری از هدرروی منابع ملی می‌تواند به تحقق جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی منجر شود، از این رو سرمایه‌گذاری و برطرف کردن منابع مالی این صنعت، بدون تردید سبب افزایش اشتغال‌زایی می‌شود که باید مسیر جذب سرمایه‌ها تسهیل شود.

کد خبر 303804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =