۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
  • کد خبر: 303946
حرکت پرشتاب گازرسانی روستایی در خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم درصد بهره‌مندی روستایی خراسان جنوبی از گاز طبیعی در پایان سال ۱۳۹۹ به بیش از ۹۰ درصد برسد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی در تشریح وضع گازرسانی به روستاهای استان گفت: گازرسانی به روستاها از برنامه‌های اصلی شرکت گاز استان خراسان جنوبی است، به‌طوری که طی دو سال گذشته حدود ۵۰۰ روستا به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده است.

وی افزود: خوشبختانه با جدیت همه کارکنان به عملکرد مثبتی در حوزه گازرسانی به روستاها رسیده‌ایم‌، به‌طوری که سال ۹۷ حدود ۲۰۰ روستا و سال ۹۸ حدود ۳۰۰ روستا به شبکه گاز متصل شدند و بر این اساس درصد خانوار روستایی برخوردار از گاز طبیعی، در دو سال اخیر از ۴۶ درصد به ۷۷ درصد و تعداد روستاهای گازدار استان در این دو سال از ۲۹۱ به ۷۷۱ روستا افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی در ادامه اظهار کرد: ان‌شاءالله در سال ۹۹ نیز نهضت گازرسانی با شتاب بیشتری ادامه دارد، به‌طوری که با همت کارکنان شرکت گاز استان، امسال ۴۰۰ روستا به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم درصد بهره‌مندی روستایی خراسان جنوبی از گاز طبیعی در پایان سال ۱۳۹۹ با ۱۳ درصد افزایش به بیش از ۹۰ درصد برسد.

هاشمی تصریح کرد: شرکت گاز خراسان جنوبی امسال با تعهد گازرسانی به ۴۰۰ روستا بالاترین برنامه گازرسانی به روستاها را در کشور متعهد شده است و امیدواریم در صورت تحقق نقدینگی به‌موقع و مناسب با همت تمام کارکنان و مساعدت مدیران استانی و شهرستانی در این امر مهم نیز سربلند شویم.

کد خبر 303946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =