۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
  • کد خبر: 303948
پروژه تعمیرات اساسی دکل سحر ۲ پایان یافت

پروژه تعمیرات اساسی دکل حفاری دریایی سحر ۲ در کمتر از سه ماه اجرایی شد و این دکل هم‌اکنون برای انجام کار در موقعیت جدید قرار گرفته است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت حفاری شمال، این پروژه با توان متخصصان این شرکت و همکاری شرکت‌های داخلی از جمله شرکت ایزوایکو، بدون هیچ حادثه‌ای اجرا شده و در انجام آن، برای بیش از ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۳۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغالزایی صورت گرفته است.

دکل حفاری دریایی سحر ۲ از سال ۱۳۹۲ به ناوگان شرکت حفاری شمال ملحق شده و از آن زمان تا کنون به‌صورت مستمر در خلیج‌فارس مشغول به انجام عملیات حفاری بوده است. این دکل برای نخستین بار تحت بازسازی کامل قرار گرفته و با وجود محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بدون وابستگی به خارج و با جلوگیری از خروج ارز از کشور اجرایی و کالاهای مورد نیاز نیز از منابع داخلی تأمین شده است.

تعویض همه آندهای فداشونده پایه‌ها و اسپادکن‌ها، سندبلاست و رنگ‌آمیزی کامل بدنه و متعلقات، تعویض تمامی ورق‌های فرسوده با متراژ حدود هزار متر مربع، تعویض و اصلاح خطوط لوله موتورخانه، کمپرسورها، اتاق کنترل برق، آب‌شیرین‌کن و خطوط تخلیه، سیستم دفع روغن و گازوئیل، سیستم اطفای حریق و خطوط سیستم تصفیه گل، تغییر طراحی و تعویض کلی سیستم فاضلاب، بازسازی کامل آشپزخانه و استراحتگاه و تجهیزات مربوطه، بازسازی و تعویض قسمت عمده‌ای از شیرها، تعویض دریچه تخلیه همه مخازن، انجام انواع بازرسی غیرمخرب و تمیزکاری تمامی مخازن سوخت و تعادل از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در این پروژه تعمیرات اساسی بوده است.

کد خبر 303948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =