حرکت پرشتاب گازررسانی روستایی و صنعتی در خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی از تداوم گازرسانی روستایی و صنعتی در این استان خبر داد.

حسن افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با اشاره به توسعه گازرسانی در استان خراسان رضوی، گفت: از ابتدای امسال تا پایان خردادماه، گازرسانی به ۱۰۰ واحد صنعتی و تولیدی مشمول مصوبه شورای اقتصاد در برنامه بوده که تاکنون ۱۱۲ واحد گازدار شده و با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور آمار قابل قبولی است.

وی با بیان اینکه ۲۲۴ پروژه گازرسانی در برنامه امسال شرکت گاز خراسان رضوی قرار دارد، افزود: در این مدت همچنین ۲۸۰ کیلومتر شبکه گازرسانی شهری و روستایی در خراسان رضوی اجرایی شده است و بیش از ۲۲ روستای استان گازدار شده‌اند.

بهره‌مندی بیش از ۲۳ هزار خانوار روستای چناران و بینالود از نعمت گاز

افتخاری همچنین در دیدار با حسین عباس‌زاده امامی، نماینده چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون ۲۳ هزار و ۴۴۵ خانوار واجد شرایط در ۱۵۷ روستای دو شهرستان چناران و بینالود از گاز طبیعی به‌عنوان انرژی گرمایشی پایدار و مطمئن استفاده می‌کنند.

وی  ادامه داد: مطابق مصوبات ابلاغی ۱۸۷ روستای واجد شرایط بهره‌مندی از گاز طبیعی در شهرستان‌های چناران و بینالود وجود دارد که تاکنون ۱۵۷ روستا گازدار شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: از مجموع روستاهای واجد شرایط ذکرشده، ۱۴۷ روستا سهم چناران است که ۱۲۹ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۳ هزار و ۳۳۵ خانوار گازدار هستند و عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۷ روستای دیگر نیز در حال اجرا است. با اتصال این تعداد روستا به شبکه گاز، شاهد ارتقای ضریب گاز شهرستان چناران به ۹۹.۵ درصد خواهیم بود.

افتخاری ادامه داد: در شهرستان بینالود نیز ۴۰ روستای واجد شرایط گازرسانی وجود دارد که هم‌اکنون ۲۸ روستا با گستره جمعیتی ۱۰ هزار و ۱۱۰ خانوار گازدار هستند. هم‌اکنون مراحل اجرایی گازرسانی به ۱۲ روستای دیگر هم با جمعیت هزار و ۴۲۲ خانوار در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود با افتتاح و تکمیل این پروژه‌ها، ضریب گاز بینالود به ۱۰۰ درصد برسد.

وی همچنین گفت: در بخش شهری این حوزه انتخابیه هم چناران، گلبهار، طرقبه، شاندیز و گلمکان با جمعیت ۴۰ هزار و ۲۷۸ نفر به صورت ۱۰۰ درصد از نعمت گاز برخوردارند، بنابراین توسعه گازرسانی در اقصی نقاط استان مدال افتخار کارکنان شرکت گاز است و امیدواریم با همکاری و همراهی مردم و مسئولان و حمایت‌های لازم شاهد تکمیل طرح‌های در حال اجرا با سرعت بیشتری باشیم.

کد خبر 304096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =