پتروشیمی میاندوآب با کاتالیست ایرانی به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی باختر به تولید پلی‌اتیلن در پتروشیمی میاندوآب با کاتالیست داخلی برای نخستین بار در کشور اشاره کرد و گفت: همه واحدهای مشابه از کاتالیست وارداتی استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شانا، داوودرضا ربانی در آیین بهره‌برداری از پتروشیمی میاندوآب که با دستور حسن روحانی، رئیس جمهوری از طریق ارتباط زنده تصویری صورت گرفت، اظهار کرد: همه دارایی‌های مجموعه باختر صرف توسعه صنعت پتروشیمی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ساخت پتروشیمی میاندوآب با استفاده از منابع داخلی شرکت صورت گرفته است، افزود: هم اکنون ۸ هزار نفر در شرکت‌های زیرمجموعه باختر مشغول به کار هستند که با اجرای طرح‌های جدید به ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر خواهد رسید.

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی باختر ادامه داد: عملیات اجرایی پتروشیمی میاندوآب با ظرفیت تولید ۱۴۰ هزار تن ظرفیت پلی‌اتیلن از سال ۹۵ آغاز و هفته گذشته به تولید رسید.

ربانی با اشاره به اینکه ارزآری هلدینگ پتروشیمی باختر ۱۰ درصد از کل ارز حاصل از صادرات صنعت پتروشیمی است، تصریح کرد: این میزان تا سال آینده به ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

وی تأکید کرد: پتروشیمی میاندوآب با کاتالیست داخلی تولید خواهد داشت در صورتی که تاکنون همه واحدهای مشابه در کشور از کاتالیست وارداتی استفاده می‌کنند.

کد خبر 304229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =