پیشرفت ۲۵ درصدی پروژه انتقال گاز ایرانشهر - چابهار - کنارک

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از پیشرفت ۲۵ درصدی پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر - چابهار- کنارک خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی با تأکید بر اهمیت توسعه و اجرای پروژه‌های گازرسانی در کشور گفت: طرح احداث پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر - چابهار- کنارک با طول ۳۰۰ کیلومتر در چهار قطعه با هدف گازرسانی به شهرها و صنایع منطقه با پیشرفت حدود ۲۵ درصد در جنوب استان پهناور سیستان و بلوچستان تداوم دارد.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و الزام حفظ سلامت عوامل اجرایی پروژه‌ها، با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و کنترل و نظارت اقدام‌های بهداشتی در محیط کارگاه‌ها و غربالگری شاغلان، خللی در اجرای پروژه ایجاد نشده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه خط لوله ایرانشهر - چابهار - کنارک به دلیل تسریع در چهار قطعه به‌طور هم‌زمان در حال انجام بوده و مسیرسازی ۱۲۰ کیلومتر آن انجام شده است.

صلواتی همچنین اظهار کرد: اهمیت راهبردی این خط لوله حکایت از کار بزرگ متخصصان شرکت در شرایط تحریم دارد و پس از اجرا و بهره‌برداری، افزون بر تأمین گاز طبیعی شهرها و روستاهای واقع در مسیر، خوراک نیروگاه‌های برق چابهار و کنارک، مجتمع پتروشیمی مکران و صنایع منطقه آزاد چابهار، در توسعه زیرساخت‌های منطقه نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

وی در پایان از توانمندی متخصصان، پیمانکاران، مشاوران و سازندگان داخلی که پروژه‌ها را در شرایط دشوار تحریم به سرانجام می‌رسانند قدردانی کرد.

کد خبر 304696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =