حفر بیش از ۶ هزار  متر چاه نفت و گاز از سوی ملی حفاری

رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از انجام ۶ هزار و ۱۳۵ متر حفاری جهت‌دار در مناطق نفت‌خیز خشکی و دریایی کشور از سوی این شرکت در چهار ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، قربانعلی کاظمی گفت: این میزان حفاری روی ۱۷ حلقه چاه به تفکیک دو حلقه افقی، هشت حلقه جهت‌دار، دو حلقه عبور از مانده حفاری و پنج چاه عمودی با موتور درون‌چاهی محقق شده است.

وی افزود: انجام دو عملیات مغزه‌گیری با بازیافت ۳۷۳ متر مغزه و یک عملیات کنار گذر با ابزار ویپ استاک بخش دیگری از فعالیت این واحد تخصصی زیرمجموعه مدیریت خدمات ویژه شرکت به شمار می‌آید.

کاظمی با اشاره به شاخص‌های عملکردی مهم در این اداره تصریح کرد: افزایش سهم بازار حفاری جهت‌دار به نحوی که میزان سهم از ۳۵ به ۴۲ درصد افزایش یافته و پیگیری مستمر ساخت قطعات و تجهیزات از جمله قطعات کاربردی ابزار مغزه‌گیری از موارد مهم و تاثیرگذار در این مدت است.

رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: نگاه خاص به روش‌های نوین، کنترل هزینه از جمله شیوه مهندسی هزینه خدمات تمام‌شده حفاری جهت‌دار، مغزه‌گیری و کنارگذر از موارد با اهمیتی است که تعریف و دنبال می‌شود.

وی گفت: این بخش هم‌اکنون ارائه خدمات مورد نیاز پروژه‌های کلید در دست EPC و EPD از جمله پروژه‌های ۱۰+۲۰ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی، نفت‌شهر، دارخوین و هشت حلقه چاه اکتشافی در مناطق مختلف را در دست اجرا دارد.

کاظمی اظهار کرد: همچنین این اداره هم‌اکنون به شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت فلات قاره ایران، نفت مناطق مرکزی و دیگر شرکت‌های متقاضی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران و همچنین شرکت‌های بخش خصوصی خدمات ارائه می‌دهد.

کد خبر 305267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =