دومین کنتور آلتراسونیک در ایستگاه سی‌جی‌اس ایلام راه‌اندازی شد

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اظهار کرد: با نصب کنتور آلتراسونیک ۱۲ اینچ در ایستگاه تقلیل فشار برون‌شهری (سی‌جی‌اس) شهر ایلام و بالا رفتن دقت در ثبت ارقام، خطای اندازه‌گیری گاز ورودی این شهر به کمتر از یک درصد رسیده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، عباس شمس‌اللهی در این باره گفت: از مزایای نصب این کنتور، دقت اندازه‌گیری بالا نسبت به کنتورهای توربینی، امکان ثبت آرشیو برای چند سال، امکان تحلیل و پایش مصارف در بازه‌های زمانی مختلف و نیز تأثیر مثبت در کاهش هدررفت گاز در ایستگاه تقلیل فشار برون‌شهری (سی‌جی‌اس) شهر ایلام است.

وی ادامه داد: ظرفیت این کنتور ۱۰۰ هزار مترمکعب بر ساعت است که با هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیارد ریال خریداری، نصب و راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: این نوع کنتور به دلیل وجود نداشتن قطعات دوار مکانیکی نیاز به انجام تعمیرات مداوم و دوره‌ای ندارد و نیاز به کالیبراسیون این کنتور در یک بازه زمانی هشت ساله است که نسبت به کالیبراسیون هر ساله در کنتورهای توربینی، صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان و هزینه تعمیر و نگهداری را نیز در پی خواهد داشت.

شمس‌اللهی یادآور شد: نخستین کنتور آلتراسونیک در استان ایلام در سال ۹۴ در ایستگاه گاز ورودی پتروشیمی ایلام نصب شده است.

کد خبر 305485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =