نقش اثرگذار استاندارد ملی در توسعه اقتصادی کشورها

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت بر نقش تاثیرگذار استانداردهای ملی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها تأکید کرد و گفت: مجوز تشکیل نخستین نهاد صدور گواهینامه کیفیت محصول در صنعت نفت ایران تیرماه امسال دریافت شد.

به گزارش خبرنگار شانا، سعید محمدزاده صبح امروز (دوشنبه، ۲۰ مردادماه) در آیین اعطای نخستین گواهینامه کیفیت کالا و تجهیزات صنعت نفت به نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران، از اقتصاد، استقلال و عزت ملی به عنوان مولفه‌های اصلی در توسعه ملی نام برد و عنوان کرد: نکته‌ای که در این راستا حائز اهمیت است و باید به آن توجه جدی شود این است که آیا محصول تولیدی منطبق با استانداردهای لحاظ شده، هست یا خیر؟ یا حتی ممکن است ملاک ما استانداردهای خارجی باشد که باز هم در این صورت باید تولیدات داخل براساس استانداردهای مدنظر باشد.

وی با بیان اینکه استانداردها نقش مهمی در افزایش بهره‌وری کشورها ایفا کرده‌اند، افزود: هدف اصلی از ایجاد نهاد صدور گواهینامه کیفیت محصول، سنجش و ارزیابی تولیدات داخل براساس استانداردهای تدوینی است.

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت تصریح کرد: امیدواریم با اعطای گواهینامه برای محصولات و تجهیزات نفتی بتوانیم محکم و استوار روی پای خود بایستیم.

کد خبر 305859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =