قرارداد طرح توسعه واحد پلی‌اتیلن سبک خطی پتروشیمی شازند امضا شد

امضای قرارداد طرح توسعه واحد پلی‌اتیلن سبک خطی (واحد LL) شرکت پتروشیمی شازند با عنوان «پروژه طراحی، ساخت و نصب سامانه فرآیندی سرمایشی واحد LL» با یک شرکت داخلی امضا شد.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی شازند، مراسم امضای قرارداد طرح توسعه واحد پلی‌اتیلن سبک خطی (واحد LL) شرکت پتروشیمی شازند با عنوان «پروژه طراحی، ساخت و نصب سامانه فرآیندی سرمایشی واحد LL» روز گذشته (۲۰ مردادماه) با حضور ابراهیم ولدخانی، مدیرعامل پتروشیمی شازند به‌عنوان کارفرما و احمد صدیق، مدیرعامل شرکت سینا کنترل شیراز به‌عنوان مجری پروژه منعقد شد.

ابراهیم ولدخانی، مدیرعامل پتروشیمی شازند در این مراسم گفت: در شرایط کنونی با توجه به تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی و عدم حضور شرکت‌ها و کارشناسان خارجی در کشور، خوشبختانه شرکت سینا کنترل شیراز با تکیه بر توانمندی داخلی به‌عنوان مجری طرح توسعه واحد LL پتروشیمی شازند انتخاب شده و این طرح که قرار بود تجهیز و اجرای آن از سوی شرکت‌های خارجی انجام شود، از این پس به این شرکت واگذار می‌شود.

وی اظهار کرد: پتروشیمی شازند به‌عنوان کارفرما برای پیشبرد هر چه بهتر این پروژه در کنار مجری خواهد بود و انتظار داریم با همت مهندسان شرکت سینا کنترل، طرح توسعه واحد LL در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

سپهدار انصاری‌نیک، سرپرست مدیریت طرح‌های توسعه شرکت پتروشیمی شازند با اشاره به حضور شرکت‌های مختلف داخلی در مناقصه طرح توسعه واحد LL گفت: شرکت‌های داخلی متعددی با توانمندی‌های بالا در این مناقصه شرکت کردند که شرکت سینا کنترل بر اساس استانداردهای مهندسی و سیستم‌های کنترل کیفی و فنی بالا در این پروژه حساس و حائز اهمیت به عنوان برنده و مجری انتخاب شد.

احمد صدیق، مدیرعامل شرکت سینا کنترل نیز در این مراسم از اعتماد شرکت پتروشیمی شازند قدردانی کرد و یادآور شد: همه تلاش این شرکت پیشبرد و افتتاح پروژه طرح توسعه واحد LL پتروشیمی شازند در زمان تعیین‌شده خواهد بود.

پروژه طراحی و ساخت مجموعه سرمایش فرآیندی در راستای تکمیل طرح توسعه واحد پلی‌اتیلن سبک خطی شرکت پتروشیمی شازند، کومونومر موجود در جریان چرخش نیتروژن ورودی را با کمک عملیات سردسازی تا دمای منفی ۴۰ درجه سلسیوس، تفکیک، بازیابی، و دوباره  استفاده می‌کند.

با نصب و راه‌اندازی این مجموعه اهداف متعددی نظیر امکان تولید گریدهای ویژه از جمله LL-6209 و LL0209 در واحد پلی‌اتیلن سبک خطی، بازیافت حدود ۱۷ درصد کومونومر ۱ بوتن و ۱۲ درصد کومونومر ۱ هگزن، افزایش ضریب ایمنی بخش اکسترودر به دلیل ممانعت از تجمع گازهای قابل انفجار در سیستم انتقال پودر و کاهش گازهای رهاشده به محیط زیست و کاهش اتلاف مواد باارزش اقتصادی محقق خواهد شد.

کد خبر 305949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =