فاز نخست پایانه نفتی جاسک آماده بهره‌برداری می‌شود

سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک گفت: فاز نخست طرح پایانه نفتی جاسک با هدف بهره‌برداری زودهنگام از این طرح تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش  شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، وحید مالکی  با اشاره به اینکه این طرح، شامل سامانه‌های اندازه‌گیری یا میترینگ نفت خام، ۶ رشته خطوط لوله زیردریایی و سه گوی شناور است، تصریح کرد: در فاز نخست، با هدف بهره‌برداری زودهنگام از طرح تا پایان امسال یک مجموعه میترینگ، دو رشته خط‌ لوله ۳۶ اینچ، منیفولد دریایی و یک گوی شناور در دستور کار راه‌اندازی قرار دارد.

وی از پیشرفت ۳۵ درصدی طرح زودهنگام پایانه نفتی جاسک تا پایان مردادماه امسال خبر داد و گفت: برمبنای هدف‌گذاری انجام‌شده، ۱۰ درصد پیشرفت ماهانه برای این پروژه تا رسیدن به مرحله راه‌اندازی نهایی تعیین شده‌ است.

سرپرست پایانه نفتی جاسک به اجرایی شدن این طرح از دی‌ماه پارسال و آغاز جبهه‌های کاری در بخش‌های خاک‌برداری، خاک‌ریزی، انجام مطالعات ژئوتکنیک و ژئوفیزیک، ساخت کمپ‌های اداری و مسکونی اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون حدود ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در بخش‌های اجرایی مشغول به‌کار هستند و ۹۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی با پیشرفت حدود ۹۰ درصدی و با اولویت بخش راه‌اندازی زودهنگام به پایان رسیده‌ است.

مالکی با بیان اینکه طرح پایانه نفتی جاسک به‌عنوان آخرین حلقه زنجیره انتقال نفت خام گوره به جاسک خردادماه پارسال از سوی شرکت ملی نفت ایران به شرکت نفت و گاز پارس واگذار شد، گفت: هدف از اجرای این طرح، بارگیری و صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت خام از طریق این پایانه به کشتی‌های انتقال نفت است.

کد خبر 306697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =