نخستین آزمایشگاه بات فیوژن راه‌اندازی شد

رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان قزوین از راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه بات فیوژن لوله‌های PE با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی در سطح استان‌های همجوار خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیدحسین قافله‌باشی در این باره گفت: وجود یک آزمایشگاه ذی‌صلاح برای انجام تست بات فیوژن در استان‌های قزوین، زنجان، گیلان، همدان و... کاملاً احساس می‌شد و شرکت گاز استان قزوین با پیگیری‌های مستمر و همکاری با پارک علم و فناوری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی توانست به این مهم دست یابد.

وی با معرفی شرکت فناوران انرژی و محیط زیست دانا در زمینه انجام آزمون کشش سرجوش‌های پلی‌اتیلن، تصریح کرد: شرکت فناوران انرژی و محیط زیست دانا با کمک و آموزش‌های بازرسی فنی شرکت گاز استان قزوین توانست در دو مرحله ممیزی از سوی پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران تأیید صلاحیت لازم را بگیرد.

رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان قزوین با بیان اینکه وجود این آزمایشگاه سبب تسهیل و تسریع در روند پروژه‌های گازرسانی می‌شود، یادآور شد: شرکت‌های گاز استانی همجوار و پیمانکاران مربوطه که تاکنون آزمایش‌های لازم را به آزمایشگاه شرکت ملی گاز ایران در شهر ری ارسال می‌کردند اکنون می‌توانند برای این کار، با شرکت فناوران انرژی و محیط زیست دانا همکاری لازم را داشته باشند.

کد خبر 307136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =