کارکنان سکوهای نفتی آمریکا در خلیج مکزیک دوباره تخلیه شدند

تهدید سومین طوفان در یک ماه اخیر، کارکنان سکوهای نفت و گاز ایالات متحده آمریکا در خلیج مکزیک را مجبور به تخلیه کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از هیوستون، شرکت انگلیسی - هلندی شل روز شنبه (۲۹ شهریورماه) اعلام کرد که این شرکت در پی هشدار طوفان گرمسیری دیگری، بخشی از تولید نفت خود را متوقف و تخلیه کارکنان از سکوهای واقع در خلیج مکزیک را آغاز کرده است.

مرکز ملی طوفان آمریکا اعلام کرد که «بتا» بیست‌وسومین طوفان فصل طوفان‌های آتلانتیک، در خلیج کامپچ شکل گرفته است و پیش‌بینی می‌شود به‌تدریج تقویت شود و کل هفته آینده ساحل تگزاس را درنوردد.

طوفان حتی هنگامی که تولیدکنندگان نفت و گاز در حال ازسرگیری دوباره فعالیت‌های خود بودند این منطقه را تحت تاثیر قرار داد. حدود ۱۷ درصد از تولید نفت دریایی خلیج مکزیک ایالات متحده و تقریباً ۱۳ درصد از تولید گاز طبیعی در روز شنبه (۲۲ شهریورماه) در پی طوفان سالی متوقف شده بود.

اگر شدت طوفان «بتا» به بیش از ۷۴ مایل در ساعت برسد، سومین طوفان سهمگینی خواهد بود که طی کمتر از یک ماه خلیج مکزیک را درمی‌نوردد. طوفان سالی با سرعت ۱۰۵ مایل بر ساعت و طوفان لورا با بادهایی به شدت ۱۵۰ مایل بر ساعت منطقه خلیج مکزیک را درنوردیده بود.

۲۴ سکوی نفتی از ۱۴۹ سکوی نفتی این منطقه روز شنبه منتظر بازگشت کارکنانشان بودند. تولیدکنندگان نفت و گاز خلیج مکزیک، تولید ۳۲۳ هزار بشکه نفت و تولید ۳۳۹ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی را پیش از طوفان سالی متوقف کرده بودند.

برداشت نفت خام از ذخایر نفتی موجود در خلیج مکزیک آمریکا ۱۷ درصد از تولید نفت و ۵ درصد از تولید گاز طبیعی آمریکا را تشکیل می‌دهد.
 

کد خبر 307471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =