لزوم توجه فعالان جهانی انرژی برای حل بحران تقاضای سوخت

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که بازیگران جهانی حوزه انرژی باید به‌طور مشترک بحران تقاضا را حل کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، الکساندر نواک، روز یکشنبه (ششم مهرماه) از همه فعالان بازار جهانی انرژی خواست برای مقابله با عواقب ناشی از گسترش ویروس کرونا که تقاضای سوخت را کاهش داده است، به‌طور مشترک تلاش کنند.

وی در کنفرانس آنلاین وزارتخانه‌های انرژی کشورهای G20، همچنین گفت: تقاضای جهانی نفت به دلیل بحران کنونی در سال جاری تا ۱۰ درصد کاهش یافته است که سبب شده شرکت‌ها سرمایه‌گذاری در تولید را ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش دهند.

وی همچنین از تلاش‌های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به اوپک پلاس برای ایجاد ثبات در بازار نفت قدردانی کرد.

وزیر انرژی روسیه درباره خسارت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا گفت: وظیفه ما به عنوان رهبران صنعت انرژی نشان دادن استقامت و همبستگی در برابر چالش‌هایی از این قبیل است.

نواک همچنین، روز دوشنبه (هفتم مهرماه) اعلام کرد که بازار جهانی نفت طی چند ماه گذشته پایدار بوده و توازن بین عرضه و تقاضا برقرار شده، این در حالی است که هنوز تردیدهایی مانند افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

وی همچنین اظهار کرد که گفت‌وگوها درباره احتمال هدایت صادرات فرآورده‌های نفتی از بلاروس به بنادر روسیه ادامه دارد و روسیه می‌تواند صادرات 4 تا 6 میلیون تن فرآورده‌های نفتی از این کشور همسایه را کنترل کند.

کد خبر 307759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =