سند راهبردی مسئولیت‌های اجتماعی ماهشهر تصویب می‌شود

مشاور مطالعات مسئولیت اجتماعی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: سند راهبردی مسئولیت‌های اجتماعی بندر ماهشهر به زودی تصویب می‌شود و این هلدینگ تا پایان امسال پنج پروژه خدمات محور در منطقه اجرا خواهد کرد.

به گزارش شانا به نقل از هلدینگ خلیج فارس، سیدرضا مرویان حسینی با ارائه گزارشی از برنامه‌های این هلدینگ برای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در ماهشهر، گفت: فعالیت‌های انجام‌گرفته هلدینگ خلیج فارس در بحث مسئولیت اجتماعی در چهار محور تهیه و انجام مطالعات راهبردی و مطالعات عملیاتی، تدوین، اجرا، استقرار و پیاده سازی دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌ها، اصلاح ساختار و بهبود عملکرد و اجرای طرح‌های خدمات محور شامل ۵ پروژه است.

وی ادامه داد: در چهار محور اصلی در بندر ماهشهر اقدامات مسئولیت‌های اجتماعی را در سال گذشته و نیمه اول امسال انجام داده‌ایم که گام اول آن شامل تدوین اسناد راهبردی و عملیاتی بوده و ۱۱ سند در این بخش تهیه شده است که دراین میان مهمترین آنها سند راهبردی مسئولیت‌های اجتماعی است و تقریباً مطالعات آن نهایی شده و در حال تصویب و ابلاغ است. در همین قالب مطالعات طرح پژوهشی سنجش و چگونگی بهبود زیرساخت‌ها و خدمات شهرک بعثت نیز به پایان رسیده است.

حسینی تصریح کرد: هلدینگ خلیج فارس در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود ۵ پروژه خدمات محور با اعتبار حدود ۳۰۰ میلیارد ریال را برای سال ۹۹ در دستور کار قرار داده که این طرح‌ها شامل توانمندسازی دانش‌آموزان مستعد و با بضاعت علمی در بندر ماهشهر، تاسیس و راه اندازی کانون‌های تعالی خانواده، حمایت از طرح های کارآفرینی و اشتغال محور به منظور توانمندسازی صنایع کوچک، ارائه خدمات درمانی به خانواده‌های دچار بیماری های خاص و صعب العلاج است.

وی افزود: هلدینگ خلیج فارس در نظر دارد تا پایان سال جاری خدمات ورزشی برای نوجوانان و جوانان در مناطق محروم ماهشهر ارائه کند که اقدامات اولیه این طرح نیز در دست انجام است.

مشاور مطالعات مسئولیت‌های اجتماعی هلدینگ خلیج فارس، ادامه داد: در حال حاضر از طرح‌های خدمات محور اجرای دو طرح آغاز شده و بخش اول مطالعات ۳ طرح از ۱۰ طرح کارآفرینی نیز اتمام یافته است.

به گفته وی، دو پروژه نیازسنجی و اثربخشی طرح‌های فرهنگی و تقویم طرح‌های فرهنگی اجتماعی منطقه ماهشهر در سال ۹۸ و ۹۹ نیز به پایان رسیده است.

حسینی به تلاش جهت توانمندسازی کسب و کارهای کوچک و متوسط اشاره کرد و گفت: از دیگر اقدامات صورت گرفته طرح شناسایی نیازهای شرکت‌های پتروشیمی، اقلام عمومی و نیمه صنعتی و توانمندسازی فعالان اقتصادی برای تامین نیازهای آنهاست که مطالعات آن نیز به پایان رسیده است.

مشاور مطالعات مسئولیت اجتماعی هلدینگ خلیج فارس با تاکید براینکه ۱۱ طرح در بخش مسئولیت های اجتماعی این مجموعه وجود دارد، گفت: در بخش نظام‌نامه‌ها چند طرح در دست اقدام داریم که مهمترین آنها شامل دستورالعمل نحوه مشارکت در هزینه‌های مسئولیت‌های اجتماعی، طرح شیوه‌نامه اطلاع رسانی و معرفی اقدامات حوزه مسئولیت اجتماعی و دستورالعمل نظام پرستاری است. البته در این بخش باید تشکیل کمیته مسئولیت اجتماعی را به عنوان اصلاح ساختار بهینه تدوین و تصویب طرح‌های خدمات‌محور مورد توجه قرار داد.

وی گفت: در حوزه اصلاح ساختار و بهبود عملکرد که از فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی در بندر ماهشهر محسوب می‌شود و به انجام رسیده نیز می‌توان به ۷ پروژه اشاره کرد. در مجموع ۲۷ برنامه را در ۲۰ ماه اخیر در فازهای مختلف در دست اقدام داریم.

کد خبر 307916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =