افزایش شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز طبیعی آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی و برای نخستین بار از ژوئن ۲۰۱۸ افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت و باقی ماندن  در سطوح ۴۰ دلار برای هر بشکه، در ماه‌های اخیر فعالیت‌های حفاری را ازسر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۱۸ مهرماه) خود آورده است که با افزایش سه دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به نهم اکتبر (جمعه، ۱۸ مهرماه) به ۲۶۹ دستگاه رسید. 

مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به چهاردهم اوت (جمعه، ۲۴ مردادماه) به ۲۴۳ دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) رسیده بود.

تعداد کل دکل‌های نفتی فعال در این هفته ۵۸۷ دستگاه بود که نسبت به هفته مشابه آن در سال گذشته میلادی، ۶۹ درصد کاهش یافت.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با چهار دستگاه افزایش به ۱۹۳ دستگاه رسید و این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه کاهش به ۷۳ دستگاه رسید.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به‌دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۳۳ درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی با افزایش ۱۱۷ درصدی در پنج ماه اخیر و با امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا، روز جمعه حدود ۴۱ دلار برای هر بشکه معامله شد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 308191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =