بزرگ‌ترین پروژه پتروشیمی غرب کشور در آستانه راه‌اندازی است

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت: الفین سیزدهم به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه پتروشیمی غرب کشور پس از ۱۹ سال در آستانه راه‌اندازی است.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی ایلام، حسن نجفی‌سمنانی دیروز (سه‌شنبه، ۲۲ مهرماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه الفین سیزدهم به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه غرب کشور پس از ۱۹ سال در آستانه راه‌اندازی است، اظهار کرد: براساس برنامه از پیش تعیین‌شده، مردادماه امسال باید الفین در مدار تولید قرار می‌گرفت، اما کمپرسور ۸۰۱ با مشکل روبه‌رو شد و دو ماه از برنامه زمان‌بندی عقب افتاد.

وی با اشاره به اینکه این واحد بدون هیچ‌گونه حضور خارجی و با دستان توانمند نیروهای فنی و بومی استان و کشور راه‌اندازی می‌شود، افزود: ۹۱ درصد نیروهای این شرکت بومی و بیش از ۱۴۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و پیمانکاری مشغول کار هستند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام به دریافت لوح صنعت سبز برای دومین سال پیاپی در حوزه رعایت مسائل زیست محیطی اشاره کرد و گفت: لوح صنعت سبز فقط به دو صنعت در کشور تعلق گرفت که با حضور معاون رئیس جمهوری و وزیر نفت به پتروشیمی ایلام اهدا شد.

نجفی با ذکر این نکته که واگذاری پیمان‌های تأمین نیروی انسانی و دیگر پیمان‌های بزرگ به پیمانکاران توانمند و دارای صلاحیت استان اولویت شرکت پتروشیمی ایلام است، افزود: رسالت ما تربیت پیمانکاران بومی است.

وی با بیان اینکه این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی پیشتاز است، گفت: مسکن‌های نیمه‌تمام کارکنان در دستور کار هیئت مدیره است و به‌زودی تعیین تکلیف می‌شوند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام تصریح کرد: هزینه‌کرد مالی شرکت پتروشیمی ایلام در معاملات کوچک و متوسط در استان ایلام و چوار خواهد بود که سالانه بیش از ۵۰ میلیارد تومان گردش مالی را شامل می‌شود.

کد خبر 308439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =