کم کردن فشار بر اقشار کم‌برخوردار هدف اصلی دولت است

رئیس‌جمهوری گفت: گذر از شرایط کنونی اقتصادی با هدف کم کردن فشار بر اقشار کم‌برخوردار هدف اصلی دولت بوده که این موضوع امکان‌پذیر است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (سه‌شنبه، ۲۹ مهرماه) در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، پس از گزارش رئیس کل بانک مرکزی و وزیران صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی از وضع اقتصادی کشور در ۶ ماه نخست سال و اقدام‌های برنامه‌ریزی‌شده برای مدیریت بخش پولی، ارزی و تجاری کشور در ماه‌های باقیمانده، گفت: گذر از شرایط کنونی اقتصادی با هدف کم کردن فشار بر اقشار کم‌برخوردار هدف اصلی دولت بوده که این موضوع امکان‌پذیر است.

وی افزود: در شرایط کنونی، استفاده از ظرفیت‌ها و سازوکارهای اقتصادی کشور و اتخاذ تدابیر ویژه برای تأمین کالاهای اساسی مردم و مواد اولیه کارخانجات و مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن که به قصد فلج کردن تولید و اقتصاد وضع شده‌اند، از اولویت‌های برنامه اقتصادی دولت است.

رئیس‌جمهوری تمهیدات لازم در حوزه سیاست‌های تجاری کشور، تأمین منابع لازم برای ادامه طرح‌های عمرانی با فروش سهام، دارایی‌های مازاد دولت و اوراق، اصلاح قانون مالیات‌ها، مدیریت نقدینگی برای کاهش نرخ تورم و جهت‌گیری به سمت تولید را از دیگر راهبردهای اقتصادی دولت برشمرد.

روحانی ضمن اشاره به دیگر برنامه‌های دولت برای برقراری ثبات در بازار ارز و کالا و کنترل تورم، تصریح کرد: اولویت‌بندی واردات متناسب با جریان درآمدی ارزی و اتخاذ تدابیر ویژه در خصوص ارز حاصل از صادرات برای نیازهای تولیدی و وارداتی کشور بر اساس تجارب ماه‌های اخیر از جمله اقدام‌های مهم دولت در حوزه سیاست‌های ارزی و کالایی کشور است.

وی با اشاره به وضع و شرایط تأمین اقلام اساسی مورد نیاز مردم و تأمین دارو در کشور گفت: در وضع کنونی، با امکانات موجود، دلیلی برای محدودیت در تأمین کالاهای ضروری و دارو وجود ندارد. دستگاه‌های ذی‌ربط در تأمین کالا و دارو موظف و مکلف هستند با تلاش مضاعف، دسترسی مردم به این کالاها را فراهم کنند.

کد خبر 308624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =