۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
  • کد خبر: 308992
عملیات تزریق گاز به صنایع شمال غرب فسا آغاز شد

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از آغاز عملیات تزریق شبکه ۲۵۰ پوندی گاز به طول ۲۱ کیلومتر برای گازرسانی به صنایع شمال غرب فسا خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی در این باره گفت: با اجرای این عملیات و راه‌اندازی ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز سی‌جی‌اس و تی‌بی‌اس با ظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب افزون بر گازرسانی به صنایع شمال غرب فسا، به مشترکان شهر فسا نیز از دو محور گازرسانی انجام می‌شود که تداوم و پایداری خطوط گازرسانی منطقه را به دنبال دارد.

وی افزود: این طرح با اجرای ۱۲ کیلومتر شبکه فلزی و ۹ کیلومتر شبکه پلی‌اتیلن از ایستگاه کچویه از توابع بخش مرکزی شهرستان فسا با ۱۰ میلیارد تومان هزینه و با هدف گازرسانی به واحدهای صنعتی و جلوگیری از افت فشار گاز و تغذیه ایستگاه‌های تقلیل فشار در روستاهای فسا انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با بیان اینکه تاکنون ۸۴ درصد صنایع عمده و جزء فارس از گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند، اظهار کرد: گازرسانی به واحدهای صنعتی استان در چهار سال اخیر بیش از ۳۱ درصد افزایش داشته است.

حسینی یادآور شد: شتاب‌بخشی به روند گازرسانی به صنایع، افزون بر جهش تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، سبب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود.

کد خبر 308992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =