صنعت پتروشیمی سردمدار توسعه صادرات غیرنفتی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس صنعت پتروشیمی را سردمدار توسعه صادرات غیرنفتی برشمرد و تاکید کرد: توسعه این صنعت هم‌اکنون و با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، راه نجات اقتصاد کشور است.

سیدموسی موسوی با بیان اینکه امروز و باتوجه به کاهش درآمدهای نفتی، صنعت پتروشیمی نقش مهمی در درآمدهای ارزی کشور دارد، به خبرنگار شانا گفت: توسعه پتروشیمی با رفع برخی مشکلات، شتاب بیشتری خواهد گرفت و دستاوردهای خوبی در آینده نزدیک در این صنعت خواهیم داشت.

وی افزود: صنعت پتروشیمی از ارکان اصلی صنعت نفت ایران در زنجیره تولید است، از این رو پتروشیمی افزون بر تولید ثروت می‌تواند زنجیره ارزش در صنایع پایین‌دستی را نیز تکمیل کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، صنعت پتروشیمی را سردمدار توسعه صادرات غیرنفتی دانست و تصریح کرد: باید با جذب سرمایه‌های جدید به پیشرفت این صنعت کمک کنیم، پتروشیمی می‌تواند به نوعی تحریم‌ها را خنثی کند.

موسوی عنوان کرد: با توجه به تحریم نفتی ایران، صنعت پتروشیمی جایگزین و فرصت خوبی برای درآمدزایی با ارزش‌افزوده قابل توجه است، باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد و از آن غافل نبود.

وی بر ضرورت توسعه و سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی کشور تأکید کرد و گفت: موضوع ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی نقش مهمی در جلوگیری از خام‌فروشی دارد.

کد خبر 309272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =