۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  • کد خبر: 309397
پایان عملیات نوسازی سکوی گازی فاز ۵ پارس جنوبی

جانشین مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از پایان عملیات رنگ‌آمیزی و نوسازی سکوی گازی فاز پنجم پارس جنوبی در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، سپهدار عباس‌زاده گفت: عملیات نوسازی این سکو با ظرفیت برداشت روزانه یک میلیارد فوت‌مکعب گاز، در قالب پروژه خرید، تأمین کالا و  آماده‌سازی سطح و رنگ‌آمیزی کامل سه سکوی (SPD10، SPD6 و SPD11) و مناطق آبخور (Splash Zone) سکوهای فازهای یک تا ۱۰ پارس جنوبی، اجرا شد.

وی وقوع خوردگی در تأسیسات فراساحل با توجه به نصب سکوها در محیط دریا و قرار گرفتن در معرض رطوبت بالا را اجتناب‌ناپذیر عنوان کرد و گفت: به‌منظور جلوگیری از خوردگی تأسیسات و ترمیم بخش‌های آسیب‌دیده، سطوح  سازه‌های دریایی پارس جنوبی به‌طور مداوم  بازرسی و پایش می‌شوند.

جانشین مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس با قدردانی از تلاش کارکنان فعال در مراحل تنظیم اسناد مناقصه، برگزاری مناقصه و عملیات اجرایی رنگ‌آمیزی این سکو، گفت: مطابق شرح کار پیمان، سکوهای SPD10 و SPD11 هم به‌طور کامل رنگ‌آمیزی می‌شوند.

عباس‌زاده‌ اجرای دستورعمل‌های ایمنی در عملیات رنگ‌آمیزی سکوی SPD6 را از الزام‌های این پروژه عنوان کرد و گفت: در تمامی مراحل انجام کار هم‌زمان با عملیات تولید، فعالیت‌های بسیاری در زمینه ایمنی و ارزیابی ریسک صورت گرفت، همچنین با توجه به شیوع کرونا هم‌زمان با آغاز پروژه رنگ‌آمیزی، با وجود ایجاد برخی محدودیت‌ها، خوشبختانه ضمن رعایت اصول پیشگیرانه و رصد روزانه وضع سلامت کارکنان پیش از اعزام به دریا و در سکو، فعالیت‌ها ادامه یافت.

جانشین مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تداوم فعالیت‌های مرتبط با حفظ تولید ایمن و پایدار گاز گفت: پروژه پیگرانی هوشمند خطوط لوله دریایی، تعمیرات اساسی سالانه و پروژه رنگ‌آمیزی سکوهای گازی پارس جنوبی از جمله اقدام‌هایی است که هم‌زمان با وجود همه‌گیری کرونا، به‌منظور تداوم تولید ایمن و پایدار اجرا شده است.

کد خبر 309397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =