آمادگی نفت‌خیز جنوب برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی پاییز و زمستان آماده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در نشست ستاد مدیریت بحران این شرکت که با حضور مدیران عامل شرکت‌های بهره‌بردار از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، راهکارهای لازم به‌منظور مقابله با سیلاب‌های احتمالی مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

در این نشست ایمنی تأسیسات و خطوط لوله انتقال نفت و گاز شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب واقع در استان‌های حوزه فعالیت به‌ویژه تأسیساتی که بیشتر در معرض آسیب‌های ناشی از سیلاب هستند بررسی و ارزیابی شد.

ضمن اعلام آمادگی برای کمک به شهرها و روستاهای در معرض سیلاب‌های احتمالی در راستای مسئولیت‌­های اجتماعی، درباره اتخاذ تدابیر لازم به‌منظور محافظت از تأسیسات و صیانت از تولید در مقابل حوادث ناشی از سیل بحث و تصمیم‌گیری شد.

مدیران ستادی و مدیران عامل شرکت‌­های بهره‌برداری نفت و گاز کارون، ‌مارون و گچساران و مدیران عملیات شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و مسجدسلیمان نیز در این نشست گزارشی از اقدام‌های انجام شده و در حال اجرا برای مقاوم‌سازی تأسیسات اداری و صنعتی ارائه دادند.

وضع جاده‌های دسترسی به چاه‌ها و واحدهای عملیاتی و پروژه‌های تعمیر و بازسازی آنها، پایش خطوط لوله جریانی و انتقالی، وضعیت شیرهای ایمنی روی خطوط لوله در مقطع رودخانه­‌ها، وضعیت ماشین­‌آلات سنگین و سیار ساختمانی، آماده­‌سازی اسکیمرها و بوم‌ها برای پاکسازی رودخانه‌ها، مقاوم­‌سازی سیل­‌بندها، تعمیر و آماده‌سازی پمپ‌های جمع­‌آوری و انتقال آب و مولدهای برق اضطراری، ‌آماده باش نیروهای عملیاتی و سازماندهی نیروی انسانی مرتبط با مدیریت بحران سیلاب، رعایت دستورعمل‌های بهداشتی ویروس کرونا و استفاده از تجارب مقابله با سیلاب در سال‌های گذشته از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

کد خبر 309610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =