تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا کاهش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای نخستین بار در ۱۰ هفته پیاپی اخیر کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا - با وجود از سرگیری فعالیت تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت و باقی ماندن در سطوح ۴۰ دلار برای هر بشکه، از اواسط ماه ژوئن - برای نخستین بار در ۱۰ هفته اخیر کاهش یافت.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۳۰ آبان‌ماه) خود آورده است که با کاهش دو دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۲۰ نوامبر (جمعه، ۳۰ آبان‌ماه) به ۳۱۰ دستگاه رسید.

مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۱۴ اوت (جمعه، ۲۴ مردادماه) به ۲۴۳ دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) رسیده بود. این در حالی است که شمار دکل‌های نفتی به تنهایی در همان هفته به پایین‌ترین حد در ۱۵ سال اخیر یعنی ۱۷۲ دستگاه رسیده بود.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با پنج دستگاه کاهش به ۲۳۱ دستگاه رسید، شمار دکل‌های نفتی در هفته گذشته به بالاترین تعداد از ماه مه رسیده بود. این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با سه دستگاه افزایش به ۷۶ دستگاه رسید.

افزایش امید به دستیابی به واکسنی مؤثر برای ویروس کرونا سبب شد قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا در این هفته حدود ۴۲ دلار برای هر بشکه باشد. 

با وجود اینکه قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به‌ دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۳۲ درصد کاهش یافته، امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا سبب شده است قیمت آن در هفت ماه گذشته حدود ۱۲۱  درصد افزایش یابد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده، مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 309817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =