تقاضای سالانه برای محصولات پتروشیمی رشد ۴ درصدی دارد

رئیس جمهوری روسیه انتظار دارد رشد تقاضای جهانی برای محصولات پتروشیمی به‌طور تقریبی سالانه چهار درصد باشد.

به گزارش خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین، روز سه‌شنبه (۱۱ آذرماه) در نشست توسعه صنعت پتروشیمی اعلام کرد که تقاضای جهانی برای محصولات پتروشیمی سالانه حدود چهار درصد رشد می‌کند، در حالی که رشد سالانه تقاضای جهانی برای نفت تنها یک درصد است. 

وی افزود: این مسئله بسیار امیدوارکننده است. انتظار می‌رود میانگین رشد سالانه تقاضای جهانی برای محصولات پتروشیمی نزدیک به چهار درصد باشد. در پنج سال آینده، میانگین رشد تقاضای جهانی برای نفت خام یک درصد خواهد بود.

رئیس‌جمهوری روسیه اظهار کرد صنعت پتروشیمی روسیه ظرفیت رشد عظیمی دارد و خواستار ارتقای فرآورده‌های پتروشیمی روسیه در داخل و خارج از این کشور شد.

پوتین گفت: برای این منظور، پروژه‌های کلانی با سرمایه‌گذاری مجموع حدود ۵ تریلیون روبل (۶۶ میلیارد دلار) باید در این صنعت اجرا شود.

وی اظهار کرد که در مجموع ۱۴ پروژه از این دست باید در روسیه اجرا شود.

رئیس‌جمهوری روسیه با اشاره به موضوع جایگزینی واردات در صنایع پتروشیمی گفت: مقدار جایگزینی واردات در صنایع پتروشیمی با تناژ پایین ناکافی است. 

پوتین افزود: سهم واردات در سطح بالایی باقی مانده است، بنابراین باید تلاش شود نسبت موجود تغییر یابد.

وی اظهار کرد: تقاضای داخلی در این زمینه، البته به‌طور قابل توجهی از آنچه هم‌اکنون تولید می‌کنیم، بیشتر است و از طریق واردات تأمین می‌شود. برای بعضی از اقلام، وابستگی به تأمین‌کنندگان خارجی به صددرصد می‌رسد، البته این شرایط باید تغییر کند.

کد خبر 310306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =