ادعای خسارت ۵۰ میلیارد تومانی سرقت خط لوله نفت تکذیب شد

شرکت نفت و گاز گچساران، ادعای خسارت ۵۰ میلیارد تومانی ناشی از سرقت خط لوله نفت در مجموعه تحت نظارت این شرکت را تکذیب و اعلام کرد: خسارت وارده حدود یک میلیارد تومان برآورد می‌شود.

به گزارش شانا، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در واکنش به مطلب خبرگزاری فارس با عنوان «خسارت ۵۰ میلیاردی سرقت خط لوله نفت» که ۱۱ آذرماه منتشر شد، توضیحاتی به شرح زیر منتشر کرد:

۱- خط لوله هشت اینچ یادشده که اوایل دهه ۱۳۵۰ شمسی اجرا شده است، نفت واحد بهره‌برداری بی‌بی‌حکیمه ۱ را به تلمبه‌خانه گوره منتقل می‌کرده است؛ با این حال با توجه به قدمت بالا و فرسودگی شدید، خط لوله جایگزین آن پس از پیروزی انقلاب به بهره‌برداری رسید و خط لوله قدیمی در دستور کار جمع‌آوری قرار گرفت.

۲- این خط لوله در سال ۱۳۹۹ پنج نوبت مورد بازرسی دوره‌ای قرار گرفته که در بازرسی ۲۰ مهرماه امسال موردی مبنی بر سرقت مشاهده نشد، اما در بازرسی آبان‌ماه امسال شواهد سرقت توسط گروه بازرسی خطوط لوله مشاهده شد و در نتیجه انجام سرقت در بازه‌ دوساله و نیز عدم انجام بازرسی‌های دوره‌ای روی خط لوله یادشده به‌شدت تکذیب می‌شود.

۳ - باتوجه به قدمت و فرسودگی خط لوله یادشده و با محاسبه‌ای تقریبی، خسارت وارده حدود یک میلیارد تومان برآورد می‌شود که در نتیجه ادعای خسارت بالای ۵۰ میلیارد تومان بی‌گمان با خطای فاحش همراه است و به‌شدت تکذیب می‌شود.

۴- با توجه به مطالب گفته شده ضمن اینکه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به جد پیگیر موضوع شناسایی و مجازات سارقان خواهد بود، به نظر می‌رسد اقدام خبرگزاری فارس در انتشار این مطلب عجولانه بوده و گمانه‌زنی صورت‌گرفته درباره ارزش لوله‌های به سرقت رفته و متوقف بودن بازرسی‌های دوره‌ای، پیش از بررسی و تحقیق، با تعهد حرفه‌ای آن خبرگزاری همخوانی ندارد.

کد خبر 310328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =