آغاز عملیات اجرایی طرح GTPP اسلام‌آباد غرب تا یک ماه آینده

استاندار کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی طرح ۵۴۵ میلیون دلاری GTPP پتروشیمی اسلام‌آباد غرب در دی‌ماه امسال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، هوشنگ بازوند امروز (پنجشنبه، ۱۳ آذرماه) به همراه هیئتی از مقام‌های استانی و نیز نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ضمن بازدید از طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب موسوم به طرح ارزشمند GTPP (تبدیل گاز طبیعی به پلی‌پروپیلن)، احداث این واحد پتروشیمی را تحقق دیرینه یکی از آرزوهای مردم استان خواند.

براساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی این طرح پتروشیمی با سرمایه‌گذاری ۵۴۵ میلیون دلار در اسلام‌آباد غرب از ماه آینده بهطور رسمی آغاز شود.

طرح GTPP در منطقه ویژه اقتصادی زاگرس واقع در اسلام‌آباد غرب با بکارگیری از دانش‌فنی ایرانی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در سه فاز تبدیل گازطبیعی به متانول با ظرفیت سالانه ۶۶۰ هزار تن، تبدیل متانول به پروپیلن با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن و در نهایت تولید محصول ارزشمند پلی‌پروپیلن با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزارتن احداث می‌شود.

برپایه این گزارش، با اجرایی شدن این طرح و احداث زنجیره صنایع پایین‌دستی، پتروشیمی اسلام آباد غرب به یکی از بازوهای اشتغالزایی، رونق اقتصادی و پویایی کسب و کار استان کرمانشاه تبدیل شود.

کد خبر 310335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =