کرونا بیش از ۹۱ هزار تن از نیروهای بخش خدمات نفتی آمریکا را بیکار کرد

یک گزارش نشان می‌دهد که آثار منفی شیوع ویروس کرونا ۹۱ هزار و ۶۸۰ تن از کارکنان بخش خدمات میدان‌های نفتی آمریکا را بیکار کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گزارش ماهانه اتحادیه خدمات و تجهیزات نفتی (PESA) مستقر در آمریکا که روز سه‌شنبه (۱۸ آذرماه) منتشر شد، نشان داد بخش خدمات میدان‌های نفتی ایالات متحده آمریکا ۹۱ هزار و ۶۸۰ هزار تن از نیروهایش را به‌دلیل ضعف تقاضای نفت در پی شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا از دست داده است.

تقاضای خدمات حفاری پس از سقوط قیمت نفت در اوایل سال جاری میلادی کاهش یافت و چند شرکت خدمات میدان نفتی را به سمت ورشکستگی، وارد آمدن خسارت‌های سنگین و کاهش مشاغل سوق داد. با این حال، کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا سبب افزایش تقاضای سوخت و فرآورده‌های مرتبط شده است.

بر اساس این گزارش، اشتغال در بخش‌های نفتی در ماه نوامبر ۰.۴ درصد افزایش یافت، زیرا شرکت‌ها خواهان ایجاد تعادل بین افزایش تولید نفت و گاز و تردید ناشی از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بودند که سبب قرنطینه دوباره و کاهش تقاضا شده است.

بر اساس داده‌های اولیه اداره آمار کار و تجزیه و تحلیل‌های اتحادیه خدمات و تجهیزات نفتی (PESA)، اشتغال برای سومین ماه پیاپی کمی افزایش یافته است و برآورد می‌شود در ماه نوامبر ۲ هزار و ۶۶۵ شغل به مشاغل این بخش افزوده شده است. این رقم در ماه‌های اکتبر و سپتامبر به ترتیب ۵ هزار و ۹۱ و هزار و ۴۹۸ شغل بود. این در حالی است که در ماه نوامبر تعداد کارکنان این بخش ۶۶۵ هزار و ۸۳۶ نفر بود که در مقایسه با ۷۴۷ هزار و ۴۴۶ شغل پارسال ۱۰.۹ درصد کاهش داشته است. این مشاغل تعدیل‌شده نیازمند دستمزد سالانه‌ای حدود ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بودند.

کد خبر 310554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =